Scroll Top
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ شانس بیت کوین و آلت کوین‌های برای جهش بیشتر شده است

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ شانس بیت کوین و آلت کوین‌های برای جهش بیشتر شده است

قیمت بیت کوین به‌تازگی به بالای سطح ۴۰٬۰۰۰ دلار بازگشته است. با این حال، وضعیت فعلی شاخص دلار (DXY) که ارزش دلار آمریکا را با دیگر ارزهای مطرح جهان مقایسه می‌کند و معمولاً با قیمت بیت کوین رابطه عکس دارد، به‌نفع فروشندگان بازار این ارز دیجیتال است. از طرفی، همه عوامل در جهت کاهش قیمت بیت کوین نبوده و شاخص بورس نزدک (Nasdaq) اخیراً در حال نزدیک‌شدن به ناحیه مثبت است.

با اینکه دارایی‌های ریسکی در طول چند روز گذشته وضعیت خوبی نداشتند، هولدرهای بیت کوین همچنان به چشم‌انداز صعودی بلندمدت این ارز دیجیتال چشم دوخته‌اند و توجهی به نوسانات کوتاه‌مدت قیمت ندارند. داده‌های وب‌سایت تحلیلی گلسنود نیز نشان می‌دهد سهم آن بخش از عرضه بیت کوین که بیش از یک سال جابه‌جا نشده، برای اولین بار در تاریخ به ۶۴ درصد رسیده است. یعنی ۶۴ درصد از واحدهای درگردش بیت کوین حداقل یک سال است که فروخته‌ نشده‌اند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ شانس بیت کوین و آلت کوین‌های برای جهش بیشتر شده است
نقشه بازار ارزهای دیجیتال در arz.watch

آنتونی اسکاراموچی (Anthony Scaramucci)، بنیان‌گذار اسکای بریج کپیتال (SkyBridge Capital)، در مصاحبه با بلومبرگ گفته است مؤسسه او برای سه تا پنج سال آینده چشم‌اندازی صعودی را برای بیت کوین تصور می‌کند. این شرکت مدیریت سرمایه قصد دارد بیشتر دارایی تحت‌مدیریت خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص دهد و به بزرگترین شرکت فعال در حوزه مدیریت دارایی‌های دیجیتال تبدیل شود.

برای آگاهی از وضعیت تکنیکال ارزهای دیجیتال، در ادامه مهم‌ترین سطوح روی نمودار ۱۰ ارز منتخب بازار را با هم بررسی خواهیم کرد.

بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین روز ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) به زیر حمایت ۳۸٬۵۳۶ دلاری سقوط کرد؛ اما فروشندگان نتوانستند از این شکست به‌نفع خود استفاده کنند. سایه بلند کندل روز گذشته هم نشان می‌دهد که فشار خرید با نزدیک‌شدن قیمت به کف کانال صعودی روی نمودار بیشتر شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

خریداران اکنون در تلاش‌اند قیمت را به‌طور کامل به بالای مقاومت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۴۰٬۹۷۴ دلار برسانند و اگر موفق به انجام این کار شوند،‌ شانس بیت کوین برای جهش تا ۴۳٬۰۰۰ دلار بیشتر خواهد شد.

در مقابل، اگر قیمت پس از برخورد با سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به‌سمت پایین حرکت کند، به این معنی است که احساسات معامله‌گران همچنان نزولی باقی مانده است و فروشندگان فشار خود را با اوج‌گیری قیمت بیشتر می‌کنند. پس از آن ممکن است قیمت بیت کوین بار دیگر تا کف کانال صعودی روی نمودار پایین بیاید.

بسته‌شدن کندل روزانه قیمت پایین‌تر از حمایت کف کانال صعودی روی نمودار، می‌تواند فشار فروش را تشدید کند و پس از آن هم احتمالاً باید منتظر سقوط عمیق‌تر قیمت تا ناحیه حمایتی بین ۳۴٬۳۰۰ و ۳۲٬۹۱۷ دلار باشیم. گفتنی است انتظار می‌رود خریداران با قدرت از این ناحیه دفاع کنند.

 • مقاومت‌ها: ۴۰٬۹۷۴ ۴۳٬۰۰۰
 • حمایت‌‌ها: ۳۴٬۳۰۰ – ۳۲٬۹۱۷

اتریوم (ETH)

قیمت اتریوم روز ۲۱ آوریل (۱ اردیبهشت) به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۳٬۰۲۲ دلار سقوط کرد. یک روز بعد خریداران تلاش کردند بار دیگر قیمت را به بالای این سطح بازگردانند؛ اما موفق به انجام این کار نشدند. این یعنی فروشندگان این سطح را به یک مقاومت جدید تبدیل کرده‌اند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال
نمودار قیمت اتریوم (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

روز ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) قیمت اتریوم با فشار فروشندگان تا حمایت ۲٬۸۸۳ دلار پایین آمد؛ اما همان طور که از سایه بلند کندل روز قبل پیداست، خریداران با نزدیک‌شدن به کف‌های قیمت فعالیت خود را بیشتر کرده‌اند. اگر آنها در ادامه بتوانند قیمت را تا بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳٬۰۴۵ دلار همراهی کنند، شانس اتریوم برای جهش تا ۳٬۲۰۰ دلار و پس از آن مقاومت میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (SMA ۲۰۰ – خط سبز در تصویر) در ۳٬۴۴۷ دلار بیشتر خواهد شد.

از سوی دیگر، سقوط قیمت به زیر حمایت روانی ۳٬۰۰۰ دلاری به این معنی است که با اوج‌گیری قیمت فشار فروش تشدید می‌شود. ازدست‌رفتن حمایت ۲٬۷۹۷ دلار هم راه را برای سقوط عمیق‌تر قیمت تا کف کانال صعودی روی نمودار باز خواهد کرد.

 • مقاومت‌ها: ۳٬۰۴۵ – ۳٬۲۰۰ – ۳٬۴۴۷
 • حمایت‌‌ها: ۳٬۰۰۰ – ۲٬۸۸۳ – ۲٬۷۹۷

بایننس کوین (BNB)

روز ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) قیمت بایننس کوین به زیر حمایت ۳۹۱ دلاری سقوط کرد و سایه بلند کندل روز گذشته هم نشان می‌دهد که خریداران در کف‌های قیمتی اخیر مشغول خرید هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال
نمودار قیمت بایننس کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

اگر قیمت در ادامه از ۳۹۱ دلار عبور کرده و بتواند موفقیت خود را بالای این سطح تثبیت کند، خریداران تشویق خواهند شد که بار دیگر قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۴۱۱ دلار برسانند. موفقیت آنها در انجام این کار راه را برای جهش بایننس کوین تا ۴۴۵ دلار باز خواهد کرد.

از طرفی، اگر قیمت از سطوح فعلی یا پس از برخورد با میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به‌سمت پایین حرکت کند و حمایت ۳۸۲ دلاری شکسته شود، می‌توان گفت که فروشندگان با اوج‌گیری قیمت فعالیت خود را بیشتر می‌کنند. این اتفاق می‌تواند به کاهش قیمت تا سطح ۳۵۰ دلار منجر شود. از آنجا که شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رو به پایین است و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم در ناحیه منفی قرار دارد، باید گفت که تسلط فروشندگان نیز بیشتر از خریداران است.

 • مقاومت‌ها: ۳۹۱ – ۴۱۱ – ۴۴۵
 • حمایت‌‌ها: ۳۸۲ – ۳۵۰

ریپل (XRP)

روز گذشته قیمت ریپل به زیر حمایت کلیدی ۰.۶۹ دلاری سقوط کرد که نشان می‌دهد نوسان عرضی قیمت در چند روز اخیر در نهایت به نفع فروشندگان به پایان رسیده است. شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۷۴ دلار) نزولی بوده و شاخص قدرت نسبی هم در ناحیه منفی قرار دارد که یعنی کنترل بازار در دست فروشندگان است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال
نمودار قیمت ریپل (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

تثبیت قیمت زیر سطح ۰.۶۹ دلار احتمال سقوط ریپل تا حمایت ۰.۶۲ دلاری را بیشتر خواهد کرد. اگر قیمت پس از برخورد با این حمایت به‌سمت بالا بازگشت و در عبور از ۰.۶۹ دلار ناموفق ظاهر شد، به این معنی است که فروشندگان این سطح را به یک مقاومت جدید تبدیل کرده‌اند. در نتیجه ممکن است قیمت تا حمایت کلیدی بعدی در ۰.۵۴ دلار پایین بیاید.

از طرفی، جهش قیمت به بالای سطح ۰.۶۹ دلار به این معنی است که بازار پذیرای سقوط عمیق‌تر قیمت نیست و پس از آن می‌توانیم به افزایش قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۰.۷۸ دلار امیدوار باشیم.

 • مقاومت‌ها: ۰.۶۹ – ۰.۷۸
 • حمایت‌‌ها: ۰.۶۲ – ۰.۵۴

سولانا (SOL)

نوسان محدود قیمت سولانا در چند روز گذشته، در نهایت به‌نفع فروشندگان به پایان رسید و قیمت در مقطعی با حمایت کف کانال صعودی روی نمودار برخورد کرد. این سطح از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به همین خاطر معامله‌گران سولانا باید آن را به‌خوبی زیر نظر داشته باشند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال
نمودار قیمت سولانا (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

اگر فروشندگان در ادامه موفق شوند قیمت را به زیر محدوده این کانال صعودی برسانند و موقعیت خود را در آن سطح حفظ کنند، فشار فروش تشدید خواهد شد و ممکن است قیمت تا حمایت قدرتمند ۷۵ دلاری پایین بیاید. شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۴ دلار) و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی در ناحیه منفی هم تأیید می‌کند که فروشندگان بازار را در دست دارند.

در مقابل، اگر قیمت از سطوح فعلی با قدرت به‌سمت بالا بازگردد، به این معنی است که خریداران همچنان روی حمایت کف کانال صعودی روی نمودار حساب می‌کنند. مأموریت بعدی خریداران رساندن قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه است و پس از آن می‌توانیم به جهش قیمت تا ۱۲۲ دلار امیدوار باشیم.

 • مقاومت‌ها: ۱۰۴ – ۱۲۲
 • حمایت‌‌ها: ۷۵

لونا (LUNA)

لونا، توکن اصلی شبکه بلاک چینی ترا (Terra)، روز ۲۳ آوریل (۳ اردیبهشت) حمایت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۹۱ دلار) خود را از دست داد، اما فروشندگان نتوانستند از این فرصت به‌نفع خود استفاده کنند. این یعنی فشار فروش در نزدیکی کف‌های مقطعی قیمت کمتر می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال
نمودار قیمت لونا (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خنثی بوده و شاخص قدرت نسبی اندکی بالاتر از محور میانی قرار گرفته است که نشان‌دهنده تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار است.

عبور قیمت از مقاومت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۹۴ دلار) خریداران را تشویق خواهد کرد که تلاش خود را برای شکستن مقاومت ۱۰۰ دلاری بیشتر کنند. پس از آن هم لونا این شانس را خواهد داشت که بار دیگر خود را به اوج تاریخی اخیر در ۱۱۹ دلار برساند.

تعادل موجود در بازار ممکن است در ادامه به‌نفع فروشندگان تغییر کند؛ به این شرط که قیمت در ادامه از سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه به زیر ۸۷ دلار سقوط کند. پس از آن هم ممکن است قیمت تا حمایت قدرتمند ۷۵ دلاری پایین بیاید.

 • مقاومت‌ها: ۹۴ – ۱۰۰ – ۱۱۹
 • حمایت‌‌ها: ۸۷ – ۷۵

کاردانو (ADA)

قیمت کاردانو در طول چند روز گذشته بین ۰.۷۴ تا ۱.۲۶ دلار در نوسان بوده است. خریداران در نزدیکی حمایت فشار خرید را بیشتر می‌کردند و فروشندگان هم با نزدیک‌شدن کاردانو به مقاومت این بازه فعال‌تر می‌شدند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ شانس بیت کوین و آلت کوین‌های برای جهش بیشتر شده است
نمودار قیمت کاردانو (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

خریداران کاردانو یک بار در ۴ آوریل (۱۵ فروردین) در عبور از مقاومت ۱.۲۶ دلاری ناموفق ظاهر شدند و از آن زمان تاکنون قیمت در مجموع روندی نزولی داشته و به حمایت بازه مشخص‌شده روی نمودار نزدیک‌تر شده است. شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۹۵ دلار) و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی در ناحیه منفی، نشان‌دهنده کنترل فروشندگان بر بازار است.

قیمت اکنون با فاصله کمی از حمایت ۰.۸۷ دلاری در نوسان است و شکسته‌شدن آن می‌تواند به سقوط تا ۰.۷۴ دلار منجر شود. انتظار می‌رود خریداران با رسیدن قیمت کاردانو به این سطح فعال‌تر شوند. در این صورت ممکن است قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کرده و نوسان قیمت در بازه مشخص‌شده روی نمودار، چند روز دیگر ادامه پیدا کند.

 • مقاومت‌ها: ۱.۲۶
 • حمایت‌‌ها: ۰.۷۴

اولنچ (AVAX)

قیمت اولنچ روز ۲۱ آوریل (۱ اردیبهشت) به زیر خط روند صعودی روی نمودار سقوط کرد و با این حرکت شکل‌گیری الگوی مثلث صعودی منتفی شد. در ادامه هم فروشندگان از فرصت استفاده کردند و قیمت را به‌نزدیکی حمایت قدرتمند ۶۵ دلاری رساندند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ شانس بیت کوین و آلت کوین‌های برای جهش بیشتر شده است
نمودار قیمت اولنچ (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

سایه بلند کندل روز گذشته، نشان می‌دهد که خریداران با نزدیک‌شدن قیمت به ۶۵ دلار فعال‌تر شده‌اند. آنها اکنون در تدارک حرکت صعودی تازه‌ای هستند که می‌تواند قیمت اولنچ را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۷۷ دلار برساند.

بازگشت قیمت پس از برخورد با این مقاومت، به این معنی است که احساسات معامله‌گران همچنان منفی باقی مانده است و فشار فروش با اوج‌گیری قیمت بیشتر می‌شود. پس از آن فروشندگان تشویق خواهند شد که بار دیگر برای تثبیت قیمت زیر ۶۵ دلار تلاش کنند.

در مقابل، اگر قیمت در ادامه از مقاومت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کرد، احتمالاً برای چند روز دیگر شاهد نوسان محدود قیمت در بازه بین ۶۹ تا ۹۹ دلار خواهیم بود.

 • مقاومت‌ها: ۷۷ – ۹۹
 • حمایت‌‌ها: ۶۵

دوج کوین (DOGE)

قیمت دوج کوین روز ۲۴ آوریل (۴ اردیبهشت) به زیر سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۱۳ دلار) سقوط کرد و یک روز بعد فروشندگان قیمت را تا ۰.۱۲ دلار پایین‌ کشیدند. از شب گذشته اما خریداران با قدرت مشغول انباشت دوج کوین بوده‌اند و قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بازگردانده‌اند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ شانس بیت کوین و آلت کوین‌های برای جهش بیشتر شده است
نمودار قیمت دوج کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

اگر خریداران در ادامه بتوانند موقعیت خود را بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۴ دلار) و سطح ۰.۱۵ دلار حفظ کنند، با مقاومت دیگری در ۰.۱۷ دلار مواجه خواهند شد. میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه هم کمی بالاتر از این سطح قرار دارد و به همین خاطر انتظار می‌رود مقاومت فروشندگان با نزدیک‌شدن قیمت به این ناحیه افزایش پیدا کند.

از طرفی، اگر قیمت در ادامه کاهش یافته و به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کند، به این معنی است که فروشندگان تسلیم نشده‌اند و همچنان با اوج‌گیری قیمت فعال‌تر می‌شوند. تثبیت قیمت زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه هم احتمال سقوط تا حمایت روانی ۰.۱۰ دلاری را بیشتر خواهد کرد.

 • مقاومت‌ها: ۰.۱۷
 • حمایت‌‌ها: ۰.۱۳ – ۰.۱۰

پولکادات (DOT)

قیمت پولکادات روز ۲۴ آوریل (۴ اردیبهشت) پس از برخورد با مقاومت ۱۹ دلاری به‌سمت پایین بازگشت و فروشندگان اکنون در تلاش‌اند از فرصت استفاده کرده و قیمت را به زیر سطح ۱۷ دلار هدایت کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ شانس بیت کوین و آلت کوین‌های برای جهش بیشتر شده است
نمودار قیمت پولکادات (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

موفقیت آنها در انجام این کار ممکن است با سقوط عمیق‌تر قیمت تا ۱۶ دلار همراه شود. شیب نزولی میانگین متحرک نمای ۲۰ روزه (۱۹ دلار) و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی در ناحیه منفی هم برتری فروشندگان را تأیید می‌کند.

از سوی دیگر، جهش قیمت از سطوح فعلی خریداران را تشویق خواهد کرد که بار دیگر برای عبور از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۹ دلار) تلاش کنند و اگر موفق شوند، پولکادات این شانس را خواهد داشت که خود را به ۲۳ دلار برساند.

 • مقاومت‌ها: ۱۹ – ۲۳
 • حمایت‌‌ها: ۱۷ – ۱۶

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در نمودار روزانه توکن ریون (Ravencoin) به بیت کوین مشاهده می‌کنیم که قیمت این ارز دیجیتال درون یک کانال صعودی…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب