Scroll Top
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ بازیابی قیمت‌ها آسان نخواهد بود

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ بازیابی قیمت‌ها آسان نخواهد بود

بازار سهام آمریکا پس از هفته‌ها فروش پی‌درپی در حال بازیابی است و تیم پلتفرم تحلیلی متریال ایندیکیتورز (Material Indicators) انتظار دارند بازار ارزهای دیجیتال هم همین روند را دنبال کند. آنها می‌گویند بیت کوین قبل از آغاز یک شکست صعودی واقعی، احتمالاً باز هم مدتی را در یک بازه نوسانی محدود می‌گذراند.

میانگین متحرک حجم تراکنش‌های درون‌شبکه‌ای بیت کوین در روز گذشته به پایین‌ترین سطح خود در ۹ ماه اخیر رسید. این یعنی بازار کم فروغ بیت کوین در سال ۲۰۲۲، مشارکت سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال را هم کمتر کرده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ بازیابی قیمت‌ها آسان نخواهد بود
نقشه بازار ارزهای دیجیتال در arz.watch

با اینکه احتمال بازیابی مقطعی قیمت در کوتاه‌مدت وجود دارد، به‌خاطر منفی‌بودن عوامل کلان تأثیرگذار بر بازار، نمی‌توان انتظار شکل‌گیری یک بازیابی پایدار را داشت. کریستالینا جئورجیوا (Kristalina Georgieva)، رئیس صندوق بین‌المللی پول، گفته اقتصاد جهانی اکنون با بزرگترین آزمون خود از زمان جنگ جهانی دوم مواجه است.

جدا از این عوامل فاندامنتال، برای اشراف بیشتر به شرایط ارزهای دیجیتال، در ادامه نمودار قیمت ۱۰ ارز منتخب بازار را با هم بررسی خواهیم کرد.

بیت کوین (BTC)

روز ۲۰ مه (۳۰ اردیبهشت)، قیمت بیت کوین از سطح حمایت ۲۸٬۶۳۰ دلاری به‌سمت بالا بازگشت که نشان می‌دهد خریداران در نزدیکی کف‌های قیمتی فعال‌تر شده‌اند. آنها در مقطعی قیمت را به بالای خط روند نزولی روی نمودار هم رساندند؛ اما در حفظ موقعیت خود بالای این سطح موفق ظاهر نشدند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ بازیابی قیمت‌ها آسان نخواهد بود
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

اگر خریداران بتوانند مجدداً خود را به بالای خط روند نزولی روی نمودار برسانند و موقعیت قیمت را بالای این سطح حفظ کنند، بیت کوین این شانس را خواهد داشت که تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳۱٬۷۵۸ دلار رشد کند. انتظار می‌رود فروشندگان در این ناحیه مقاومت شدیدی از خود نشان دهند ، چراکه عبور و بسته‌شدن کندل قیمت بالای این سطح راه را برای جهش بیت کوین تا سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۳۴٬۸۲۳ دلار باز خواهد کرد.

در مقابل، اگر قیمت از سطوح فعلی یا پس از برخورد با میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به‌سمت پایین حرکت کند، به این معنی است که احساسات بازار همچنان منفی باقی مانده و معامله‌گران با اوج‌گیری قیمت به‌دنبال فرصتی برای خروج از بازار می‌گردند. فروشندگان پس از آن باید قیمت را به زیر ۲۸٬۶۳۰ دلار برسانند تا بتوان گفت احتمال سقوط بیت کوین به حمایت ۲۶٬۷۰۰ دلاری بیشتر شده است.

اتریوم (ETH)

روز ۲۱ مه (۳۱ اردیبهشت)، قیمت اتریوم از سطح خط روند صعودی روی نمودار به‌سمت بالا بازگشت که یعنی مثل بیت کوین، خریداران اتریوم هم در نزدیکی کف‌های قیمتی فعال‌تر می‌شوند. خریداران اکنون در تلاش‌اند قیمت را به مقاومت ۲٬۱۵۹ دلاری برسانند و انتظار می‌رود فروشندگان با قدرت از این سطح دفاع کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ بازیابی قیمت‌ها آسان نخواهد بود
نمودار قیمت اتریوم (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

اگر قیمت پس از برخورد با این مقاومت به‌سمت پایین حرکت کند، احتمالاً دوباره به خط روند صعودی روی نمودار برخورد خواهد کرد. این سطح در کوتاه‌مدت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر اتریوم پس از رسیدن به خط روند صعودی روی نمودار دوباره به‌سمت بالا برگشت، شانس خریداران برای عبور از مقاومت ۲٬۱۵۹ دلاری افزایش پیدا می‌کند. در این صورت، هدف بعدی خریداران سطح ۲٬۵۰۰ دلار خواهد بود.

در مقابل، اگر قیمت از سطوح فعلی یا پس از برخورد با مقاومت ۲٬۱۵۹ دلاری سقوط کرد و حمایت خط روند صعودی روی نمودار هم شکسته شد، اتریوم احتمالاً برای چند روز دیگر جایی بین ۲٬۱۵۹ دلار تا ۱٬۷۰۰ دلار در نوسان خواهد بود.

بایننس کوین (BNB)

خریداران به‌تازگی قیمت بایننس کوین را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳۲۴ دلار رسانده‌اند که می‌تواند اولین نشانه برای پایان دوره سقوط قیمت این ارز دیجیتال باشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ بازیابی قیمت‌ها آسان نخواهد بود
نمودار قیمت بایننس کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

اگر خریداران در ادامه بتوانند قیمت را بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند، پس از آن ممکن است بایننس کوین تا ۳۵۰ دلار و در ادامه میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۳۷۴ دلار رشد کند. انتظار می‌رود فروشندگان با نزدیک‌شدن قیمت به این ناحیه بار دیگر برای متوقف‌کردن خریداران تلاش کنند. اگر قیمت از سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کرد و سپس در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازیابی شد، شانس خریداران برای عبور از این مقاومت بیشتر می‌شود.

ازدست‌رفتن حمایت ۳۲۰ دلاری می‌تواند این چشم‌انداز صعودی را بی‌اعتبار کند و به این معنی است که فروشندگان با اوج‌گیری قیمت فعال‌تر شده‌اند. پس از آن هم ممکن است قیمت بایننس کوین تا ۲۸۶ دلار پایین بیاید.

ریپل (XRP)

روز ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت)، خریداران توانستند از قیمت ریپل در سطح ۰.۳۸ دلار حمایت کنند و این ارز دیجیتال اکنون در تلاش برای بازیابی ارزش خود است. خریداران اکنون به‌دنبال این هستند که قیمت را به بالای میانگین متحرک ۲۰ روزه در ۰.۴۷ دلار برسانند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ بازیابی قیمت‌ها آسان نخواهد بود
نمودار قیمت ریپل (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

شیب نزولی میانگین‌های متحرک و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی، به این معنی است که قدرت فروشندگان در بازار بیشتر است. انتظار می‌رود فروشندگان با قدرت از مقاومت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه دفاع کنند. در این صورت ممکن است قیمت ریپل در ادامه تا ۰.۳۸ دلار پایین بیاید.

از طرفی، اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، ممکن است روند کوتاه‌مدت قیمت دست‌خوش تغییر شود. پس از آن ریپل این فرصت را خواهد داشت که تا ناحیه مقاومتی بین ۰.۵۰ و ۰.۵۵ دلار رشد کند. انتظار می‌رود این ناحیه به‌عنوان مانعی سخت برای خریداران ریپل عمل کند.

در صورت نزولی‌شدن بازار، فروشندگان باید حمایت ۰.۳۸ دلاری را از پیش رو بردارند تا احتمال سقوط قیمت به ۰.۳۳ دلار بیشتر شود.

کاردانو (ADA)

خریداران کاردانو در روزهای گذشته با قدرت از حمایت روانی ۰.۵۰ دلاری دفاع کرده‌اند که نشان می‌دهد تقاضا در سطوح قیمتی پایین‌تر افزایش می‌یابد. آنها اکنون قصد دارند کندل قیمت کاردانو را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۰.۶۰ دلار برسانند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ بازیابی قیمت‌ها آسان نخواهد بود
نمودار قیمت کاردانو (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، کاردانو می‌تواند تا سطح شکست قبلی در ۰.۷۴ دلار رشد کند. انتظار می‌رود فروشندگان با نزدیک‌شدن قیمت به این سطح از خود مقاومت نشان دهند. اگر خریداران بتوانند از سقوط قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه جلوگیری کنند، یعنی احساسات معامله‌گران از فروش در اوج به خرید در کف تغییر کرده است.

در مقابل، اگر قیمت از سطح میانگین متحرک نمایی به‌سمت پایین حرکت کند، به این معنی است که فروشندگان همچنان با اوج‌گیری قیمت فعال‌تر می‌شوند. پس از آن هم ۰.۵۰ و ۰.۴۰ اهداف بعدی فروشندگان خواهند بود.

سولانا (SOL)

روز ۲۰ مه (۳۰ اردیبهشت)، خریداران در کف قیمتی ۴۷ دلاری اقدام به انباشت سولانا کردند و اکنون به‌‌دنبال رساندن قیمت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۶۱ دلار هستند. انتظار می‌رود فروشندگان با قدرت از این ناحیه دفاع کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ بازیابی قیمت‌ها آسان نخواهد بود
نمودار قیمت سولانا (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

اگر قیمت از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به‌سمت پایین حرکت کرد، ممکن است قیمت سولانا تا حمایت ۴۷ دلاری پایین بیاید. اگر خریداران بتوانند از سقوط عمیق‌تر قیمت به زیر این سطح جلوگیری کنند، سولانا احتمالاً برای چند روز دیگر جایی بین ۴۷ تا ۶۰ دلار در نوسان خواهد بود.

عبور و بسته‌شدن کندل قیمت بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می‌تواند اولین نشانه برای بازگشت خریداران به بازار باشد. پس از آن سولانا می‌تواند تا سطح شکست قبلی در ۷۵ دلار رشد کند و در مقابل اگر کندل قیمت جایی پایین‌تر از ۴۷ دلار بسته شود، ۳۷ دلار حمایت بعدی پیش روی سولانا خواهد بود.

دوج کوین (DOGE)

دوج کوین مدتی است در یک روند نزولی گرفتار شده و اکنون در حال تثبیت موقعیت خود است. خریداران در طول چند روز گذشته حمایت ۰.۰۸ دلاری را حفظ کرده‌اند و اکنون به‌دنبال راهی برای رساندن قیمت به بالای مقاومت روانی ۰.۱۰ دلاری هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ بازیابی قیمت‌ها آسان نخواهد بود
نمودار قیمت دوج کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

اگر قیمت پس از برخورد با ۰.۱۰ دلار به‌سمت پایین بازگردد، به این معنی است که فروشندگان این سطح را به یک مقاومت تبدیل کرده‌اند. پس آن هم احتمالاً بازار دوج کوین برای چند روی دیگر با نوسان محدود قیمت همراه خواهد بود.

خریداران ناچارند قیمت را به بالای ۰.۱۰ دلار برسانند تا بتوان گفت روند نزولی تضعیف شده است. پس از آن دوج کوین این فرصت را خواهد داشت که تا سطح ۰.۱۲ دلار رشد کند.

در مقابل اگر قیمت از سطوح فعلی به‌سمت پایین حرکت و به زیر ۰.۰۸ دلار سقوط کند، ممکن است قیمت دوج کوین تا حمایت ۰.۰۶ دلاری پایین بیاید.

پولکادات (DOT)

خریداران پولکادات تلاش می‌کنند قیمت را به بالای مقاومت ۱۰.۳۷ دلاری رسانده و موقعیت خود را در آن ناحیه تثبیت کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، ممکن است قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۱.۵۷ دلار رشد کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ بازیابی قیمت‌ها آسان نخواهد بود
نمودار قیمت پولکادات (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

خریداران باید قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند تا بتوان گفت روند کوتاه‌مدت قیمت تغییر کرده است. پس از آن پولکادات می‌تواند تا مقاومت‌های ۱۴ و ۱۶ دلاری هم رشد کند؛ البته انتظار می‌رود با نزدیک‌شدن قیمت به این سطوح، فشار فروشندگان هم بیشتر شود.

از سوی دیگر، اگر در ادامه قیمت از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به‌سمت پایین حرکت کند، به این معنی است که روند کلی همچنان نزولی بوده و فروشندگان با اوج‌گیری قیمت اقدام به فروش می‌کنند. پس از آن فروشندگان این فرصت را پیدا خواهند کرد که قیمت را به زیر ۹.۲۲ دلار و در ادامه ۷.۳۰ دلار برسانند.

اولنچ (AVAX)

اولنچ به‌تازگی از حمایت الگوی پرچم مثلثی روی نمودار به‌سمت بالا بازگشته است که یعنی خریداران با قدرت از این حمایت دفاع می‌کنند. آنها اکنون می‌خواهند با رساندن قیمت به بالای مثلث، از شکل‌گیری این الگوی نزولی جلوگیری کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ بازیابی قیمت‌ها آسان نخواهد بود
نمودار قیمت اولنچ (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، هدف بعدی قیمت سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳۹ دلار خواهد بود. این سطح از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چراکه انتظار می‌رود فروشندگان با قدرت از آن دفاع کنند.

اگر قیمت پس از برخورد با میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به‌سمت پایین بازگشت اما مجدداً وارد الگوی پرچم مثلثی نشد، می‌‌توان به تغییر روند قیمت امیدوار بود. پس از آن خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد تا از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کرده و مانع ۵۱ دلاری را هم پشت سر بگذارند.

در مقابل، ریزش قیمت از سطوح فعلی یا پس از برخورد با میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و شکسته‌شدن حمایت الگو، به این معنی است که فروشندگان در اوج‌های قیمتی فعال‌تر می‌شوند. پس از آن ممکن است اولنچ تا ۲۳ دلار سقوط کند.

شیبا اینو (SHIB)

شیبا اینو در تلاش است خود را به بالای مقاومت ۰.۰۰۰۰۱۳ دلاری برساند؛ اما آن‌طور که از سایه بلند کندل روزانه پیداست،‌ به این معنی است که فروشندگان هم می‌خواهند مانع رشد بیشتر قیمت شوند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ بازیابی قیمت‌ها آسان نخواهد بود
نمودار قیمت شیبا اینو (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

اگر قیمت از سطوح فعلی به‌سمت پایین حرکت کند، شیبا اینو احتمالاً برای چند روز دیگر جایی بین ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار تا ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار در نوسان خواهد بود. حرکت بعدی هم با شکست سقف یا کف این ناحیه مشخص خواهد شد.

موفقیت خریداران در عبور از میانگین متحرک نمای ۲۰ روزه در ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار راه را برای جهش شیبا اینو تا ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار باز خواهد کرد و انتظار می‌رود این سطح بار دیگر به‌عنوان یک مانع ظاهر شود.

در مقابل اگر قیمت به زیر حمایت ۰.۰۰۰۰۱۰ دلاری برسد، ۰.۰۰۰۰۰۹ دلار هدف بعدی شیبا اینو خواهد بود. پس از آن هم نوبت به حمایتی پایین‌تر در ۰.۰۰۰۰۰۵ دلار می‌رسد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در نمودار روزانه توکن ریون (Ravencoin) به بیت کوین مشاهده می‌کنیم که قیمت این ارز دیجیتال درون یک کانال صعودی…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب