Scroll Top
تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۳ ژوییه (۲۲ تیر)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۳ ژوییه (۲۲ تیر)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، کاردانو، دوج کوین، ریپل، پولکادات، یونی سواپ، بیت کوین کش و لایت کوین را در ادامه می‌خوانید.

بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین مدتی است که بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) در ۳۴,۲۴۵ دلار در حال نوسان است. این نشانه‌ای منفی است و بیانگر آن است که فروشندگان با قدرت از این مقاومت دفاع می‌کنند. قیمت بیت کوین دیروز از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کرد و فروشندگان حالا در تلاش هستند قیمت را به زیر ۳۱,۰۰۰ دلار برسانند.

نمودار قیمت بیت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بار دیگر شیبی رو به پایین دارد و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم به زیر ۴۵ رسیده است؛ این موضوع نشان می‌دهد که فروشندگان در تلاش هستند دست بالاتر را در بازار در اختیار بگیرند. شکسته‌شدن ۳۱,۰۰۰ دلار اولین نشانه از آغاز دوباره روند نزولی خواهد بود.

در صورت شکسته‌شدن حمایت ۲۸,۰۰۰ دلاری، احتمال تشدید سقوط وجود دارد. این مسئله می‌تواند به لیکوییدشدن قراردادهای لانگ و کاهش تا ۲۰,۰۰۰ دلار منجر شود.

در سوی دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی جهشی را آغاز کند و به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، بیانگر آن خواهد بود که خریداران اقدام به انباشت کرده‌اند. جهش به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) در ۳۵,۵۹۴ دلار و مقاومت ۳۶,۶۷۰ دلار را می‌توان نشانه‌ای از قدرت‌گرفتن خریداران به حساب آورد.

 • مقاومت‌ها: ۳۴,۲۴۵ – ۳۵,۵۹۴ – ۳۶,۶۷۰
 • حمایت‌ها: ۳۱,۰۰۰ – ۲۸,۰۰۰ – ۲۰,۰۰۰

اتریوم (ETH)

خریداران طی سه روز گذشته در تلاش بودند قیمت اتریوم را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲,۱۷۰ دلار بکشانند که نشان می‌دهد در این سطح شاهد مقاومت بالایی هستیم.

نمودار قیمت اتریوم
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

فروشندگان در حال حاضر به دنبال آن هستند که قیمت را در زیر حمایت روانی ۲,۰۰۰ دلار تثبیت کنند. در صورت موفقیت آنها، کاهش قیمت تا ۱,۷۲۸ دلار محتمل خواهد بود. عبور از این حمایت را می‌توان نشانه‌ای از تداوم روند نزولی دانست.

در سوی دیگر، افزایش قیمت از سطوح فعلی و عبور از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، بیانگر آن خواهد بود که خریداران به دنبال بازگشت قدرتمند به بازار هستند. پس از آن خریداران تلاش خواهند کرد قیمت اتریوم را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۲,۳۳۰ دلار برسانند.

این ناحیه احتمالاً به‌عنوان یک مقاومت قدرتمند عمل کند، ولی در صورتی که شاهد عبور از آن باشیم، خط روند نزولی مقصد بعدی اتریوم خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۲,۱۷۰ – ۲,۳۳۰
 • حمایت‌ها: ۲,۰۰۰ – ۱,۷۲۸

بایننس کوین (BNB)

قیمت بایننس کوین طی پنج روز گذشته در محدوده‌ای بین میانگین‌های متحرک در نوسان بوده است. دامنه نوسانات محدوده قیمت بیانگر آن است که خریداران در کف میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳۱۳ دلار اقدام به خرید کرده‌اند و فروشندگان حالا به‌دنبال دفاع از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۳۳۳ دلار هستند.

نمودار قیمت بایننس کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

با این حال، به نظر می‌رسد تا مدت زمان زیادی شاهد حضور این دامنه نوسانات محدود روی نمودار باشیم. اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بکشانند، احتمال افزایش شتاب قیمت و جهش تا ۳۷۹.۵۸ دلار وجود دارد. در صورت موفقیت خریداران، جهش تا ۴۳۳ دلار محتمل خواهد بود.

در سوی دیگر، اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشانند و در آنجا تثبیت کنند، بایننس کوین ممکن است تا ۲۷۶.۴ و ۲۶۴.۲۶ دلار سقوط کند. کاهش به زیر این ناحیه می‌تواند به سقوط تا حمایت کلیدی ۲۱۱.۷ دلار ختم شود.

 • مقاومت‌ها: ۳۳۳ – ۳۷۹.۵۸
 • حمایت‌ها: ۳۱۳ – ۲۷۶.۴ – ۲۶۴.۲۶ – ۲۱۱.۷

کاردانو (ADA)

قیمت کاردانو از ۲ روز پیش بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱.۳۷ دلار و حمایت افقی در ۱.۲۸ دلار نوسان می‌کند. این دامنه تثبیت قیمت کوچک نشان می‌دهد که هم خریداران و هم فروشندگان منتظر مشخص‌شدن روند هستند تا پس از آن معاملات بزرگ خود را از سر بگیرند.

نمودار قیمت کاردانو
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین‌های متحرک تقریباً صاف شده‌اند و شاخص قدرت نسبی در محدوده‌ای بالاتر از ۴۴ قرار دارد. این موضوع نشان می‌دهد که بین فروشندگان و خریداران تعادل برقرار است. در صورتی که فروشندگان قیمت را به زیر ۱.۲۸ دلار برسانند، این تعادل به نفع آنها بر هم خواهد خورد. در این صورت راه برای سقوط بیشتر تا ۱.۲ و ۱.۱ دلار باز می‌شود.

در طرف مقابل، اگر قیمت از ۱.۲۸ دلار احیا شود، خریداران سعی خواهند کرد قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشانند. در صورت موفقیت آنها، جهش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱.۴۷ دلار محتمل است. مقصد بعدی در این جهش خط روند نزولی است. عبور از خط روند نزولی را می‌توان اولین نشانه از پایان دوره اصلاح به حساب آورد.

 • مقاومت‌ها: ۱.۳۷ – ۱.۴۷
 • حمایت‌ها: ۱.۲۸ – ۱.۲ – ۱.۱

دوج کوین (DOGE)

قیمت دوج کوین مدتی است که در تلاش برای تثبیت در بالای حمایت ۰.۲۱ دلاری است و این موضوع نشان می‌دهد که معامله‌گران اعتماد کافی نسبت به روند فعلی را ندارند؛ چراکه قدرت خرید کافی در بازار وجود ندارد. این موضوع می‌تواند احتمال سقوط به زیر ۰.۲۱ دلار را افزایش دهد.

نمودار قیمت دوج کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

سقوط به زیر این ناحیه ممکن است باعث کاهش بیشتر تا ۰.۱۵ دلار شود. شکسته‌شدن این حمایت نیز ممکن است شرایط را برای فروش هیجانی مهیا کند. میانگین‌های متحرک شیبی رو به پایین دارند و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده‌ای زیر ۳۸ است که نشان می‌دهد کنترل بازار در اختیار فروشندگان است.

در طرف دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی احیا شود، خریداران تلاش می‌کنند تا قیمت دوج کوین را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. در صورت موفقیت آنها، احتمال احیا تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۰.۲۸ دلار وجود دارد. گردن الگوی سر و شانه هدف بعدی قیمت خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۲۳ – ۰.۲۸
 • حمایت‌ها: ۰.۲۱ – ۰.۱۵

ریپل (XRP)

قیمت ریپل چند روزی است که بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۰.۶۷ دلار و خط حمایت در ۰.۵۹ دلار نوسان می‌کند. این مسئله نشان می‌دهد که فروشندگان در رالی‌های کوچک قیمت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه اقدام به فروش می‌کنند.

نمودار قیمت ریپل
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شیبی رو به پایین دارد و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده منفی است که نشان می‌دهد بستر برای سقوط بیشتر باز است. در صورتی که قیمت ریپل سقوط کند و در زیر ۰.۵۹ دلار بسته شود، می‌توان انتظار کاهش تا حمایت کلیدی ۰.۵ دلاری را داشت.

از آنجا که در صورت شکسته‌شدن این حمایت، بستر برای یک سقوط دیگر مهیا می‌شود، می‌توان آن را یک سطح پراهمیت به حساب آورد. خریداران برای جلوگیری از این اتفاق، تلاش خواهند کرد قیمت ریپل را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و خط حمایت در ۰.۷۵ دلار برسانند.

 • مقاومت‌ها: ۰.۶۷ – ۰.۷۵
 • حمایت‌ها: ۰.۵۹ – ۰.۵

پولکادات (DOT)

پولکادات در ناحیه‌ای بین ۱۴.۵ دلار و ۱۶.۹۳ دلار گیر افتاده است. قیمت پولکادات مدتی است که در نزدیکی محدوده حمایتی این بازه در نوسان است که نشان می‌دهد خریداران عجله‌ای برای خرید در این سطوح ندارند.

نمودار قیمت پولکادات
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۶.۳۷ دلار شیبی رو به پایین دارد و شاخص قدرت نسبی هم به محدوده منفی رسیده است؛ این شرایط حاکی از قدرت بیشتر فروشندگان در بازار است. اگر قیمت به زیر ۱۴.۵ دلار برسد، احتمال سقوط به ۱۳ دلار نیز وجود دارد.

در صورت شکسته‌شدن این حمایت، می‌توان گفت که شرایط برای یک سقوط دیگر مهیا شده است و همین رو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در طرف مقابل، اگر قیمت از ۱۴.۵ دلار احیا شود، خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد قیمت را به بالای ۱۶.۹۳ دلار برسانند. موفقیت آنها احتمال جهش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱۹.۵۹ دلار را بیشتر می‌کند.

 • مقاومت‌ها: ۱۶.۹۳ – ۱۹.۵۹
 • حمایت‌ها: ۱۴.۵ – ۱۳

یونی سواپ (UNI)

قیمت یونی سواپ بین میانگین‌های متحرک در حال نوسان است. خریداران در کفِ میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲۰.۲۱ دلار اقدام به خرید کردند اما این فشار خرید برای عبور از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۲۲.۰۷ دلار کافی نبود. چنین اتفاقی بیانگر آن است که تقاضا در سطوح بالاتر وجود ندارد.

نمودار قیمت یونی سواپ
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین‌های متحرک صاف شده‌اند و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده میانی است که نشان می‌دهد میان عرضه و تقاضا تعادل برقرار است. شکسته‌شدن و بسته‌شدن قیمت در بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه می‌تواند این توازن را به نفع خریداران بر هم بزند. این اتفاق راه را برای جهش تا ۲۵ دلار و پس از آن ۲۷ دلار مهیا می‌کند.

در طرف مقابل، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد و بسته شود، نشان‌دهنده آن خواهد بود که کفه ترازو به سمت فروشندگان سنگینی می‌کند. پس از آن احتمال سقوط تا حمایت بعدی در ۱۶.۹۳ دلار وجود دارد. در صورت شکسته‌شدن این حمایت، مقصد احتمالی بعدی ۱۵ دلار خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۲۲.۰۷ – ۲۵ – ۲۷
 • حمایت‌ها: ۲۰.۲۱ – ۱۶.۹۳ – ۱۵

بیت کوین کش (BCH)

طی ۴ روز گذشته، قیمت بیت کوین کش در بازه‌ای بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۵۱۲ دلار و حمایت ۴۷۵ دلاری گرفتار شده است. این موضوع نشان می‌دهد که فروشندگان در حال دفاع سنگین از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه هستند.

نمودار قیمت بیت کوین کش
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه همچنان آرام‌آرام حرکتش به سمت پایین را ادامه می‌دهد و شاخص قدرت نسبی هم زیر ۴۱ است؛ این موضوع بیانگر آن است که دست بالاتر در اختیار فروشندگان است. اگر قیمت به زیر ۴۷۵.۶۹ دلار برسد، این احتمال وجود دارد که خریداران در کوتاه‌مدت موقعیت‌های خود را ببندند. در این صورت احتمال کاهش تا ۴۲۸ دلار وجود دارد.

شکسته‌شدن این حمایت ممکن است باعث سقوط تا حمایت پراهمیت ۳۷۰ دلار شود. به‌علاوه، احیای قیمت از ۴۷۵.۶۹ دلار باعث می‌شود که خریداران تلاش کنند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. در صورت موفقیت آنها، احتمال جهش تا ۵۳۸.۱۱ دلار وجود دارد.

جهش و بسته‌شدن قیمت به بالای این مقاومت اولین نشانه از قدرت‌گرفتن بازار صعودی است. در این صورت احتمال جهش بیشتر تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۵۷۸ دلار و پس از آن ۶۵۰ دلار وجود دارد.

 • مقاومت‌ها: ۵۳۸.۱۱ – ۵۷۸ – ۶۵۰
 • حمایت‌ها: ۴۷۵ – ۴۲۸ – ۳۷۰

لایت کوین (LTC)

لایت کوین در روزهای اخیر با مقاومت شدیدی در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۳۹ دلار مواجه است. با این حال، خریداران اجازه ندادند فروشندگان قیمت را در زیر حمایت کلیدی ۱۱۸ دلار تثبیت کنند که خود موضوعی مثبت است.

نمودار قیمت لایت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

این مسئله بیانگر آن است که فشار فروش در سطوح پایین‌تر کم می‌شود. شاخص قدرت نسبی در حال عبور از ۴۶ است و در صورتی که این سطح بگذرد، شتاب صعودی قیمت بیشتر می‌شود. خریداران در حال حاضر به دنبال آن هستند که قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشانند.

در صورت موفقیت آنها، قیمت لایت کوین ممکن است تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱۵۶ دلار بالا برود. ۱۸۰ دلار مقصد احتمال بعدی خواهد بود. در طرف مقابل، کاهش قیمت از سطوح فعلی می‌تواند راه را برای کاهش تا ۱۱۸ دلار باز کند. شکسته‌شدن و تثبیت قیمت زیر این حمایت نشانه‌ای از تداوم روند نزولی است.

 • مقاومت‌ها: ۱۳۹ – ۱۵۶ – ۱۸۰
 • حمایت‌ها: ۱۱۸

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و…

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و…

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین، تزوس…

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین، تزوس…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب