Scroll Top
افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت بیت کوین SV/ دلیل این رشد قیمت چه بود؟

افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت بیت کوین SV/ دلیل این رشد قیمت چه بود؟

کوین دسک در گزارشی مدعی شده است که روز چهارشنبه، ۲۹ می (۸ خرداد)، کلاهبرداران با انتشار اخبار جعلی درباره یکی بودن هویت ساتوشی ناکاموتو و خالق بیت کوین SV، موجب افزایش شدید قیمت BSV شدند. این ارز دیجیتال که روز گذشته را با قیمت ۱۱۷ دلار آغاز کرده بود، اوایل صبح امروز تا قیمت ۲۳۶ دلار نیز افزایش یافت.

به گزارش کوین‌دسک، روز گذشته یکی از رسانه‌های چینی مدعی شد که کریگ رایت، بیت‌ کوین‌های منتسب به ساتوشی ناکاموتو را انتقال داده است تا هویت خود را ثابت کند. در نتیجه این شایعه قیمت BSV در کمتر از ۱۰ ساعت حدود ۶۰ دلار افزایش یافت.

افزایش 100 درصدی قیمت بیت کوین SV/ دلیل این رشد قیمت چه بود؟

تغییرات قیمت بیت کوین SV در تاریخ ۲۹ می

کریگ رایت، شخصیت جنجالی دنیای ارزهای دیجیتال که رهبری فورک BSV را در نوامبر ۲۰۱۸ به دست گرفت، چند سال اخیر را بر روی ساتوشی ناکاموتو بودن تاکید و پافشاری داشته است. اما ادعاهای او همواره با شک و تردید فراوان همراه بوده و تاکنون دلیل محکمی برای صحبت‌های خود ارائه نداده است.

به گفته منتقدینش، تنها در صورتی کریگ رایت می‌تواند به عنوان ساتوشی ناکاموتو شناخته شود که قادر به استفاده از کلیدهای خصوصی باشد که ساتوشی ناکاموتو، اولین بیت کوین‌های استخراج شده را به آدرس کیف پول آن‌ها منتقل می‌کرد. پس برای اثبات ادعایش تنها کافی است که بخشی از بیت کوین‌های ابتدایی را انتقال دهد.

در متن تصویر پخش شده که موجب به راه افتادن این شایعه شد، آمده بود:

کریگ رایت ۵۰ هزار BTC از بزرگترین کیف پول بیت کوین به بایننس ارسال کرده است، که ساتوشی ناکاموتو بودن او را تایید می‌کند. به همین دلیل هم مدیر بایننس بار دیگر بیت کوین SV را اضافه کرده و یک معذرت‌خواهی رسمی در توییتر خواهد کرد.

افزایش 100 درصدی قیمت بیت کوین SV/ دلیل این رشد قیمت چه بود؟

تصویر منتسب به شایعه ساتوشی ناکاموتو بودن کریگ رایت که در وی‌چت پخش شد

این نوع کلاهبرداری‌ها پیش از این هم در فضای ارز دیجیتال انجام شده بود و یک امر سودآور تلقی می‌شوند.

داوی وَن از شرکت پریمیتیو ونچرز در این باره گفت:

ترفند این کار ساده است و به طور مداوم توسط بسیاری از کلاهبرداری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تمامی رسانه‌های خبری چین، اخبار فوری را به جای لینک خبری در وی‌چت دست به دست می‌کنند. پس تنها کافی است که یک نفر از قالب مشخصی استفاده کرده و یکی از این تصاویر را فتوشاپ کند.

رسانه چینی کوین‌بول که از نام او برای پخش این شایعه، سوءاستفاده شده بود، در وی‌چت اعلام کرد:

اطلاعیه کوین‌بول: این اعلامیه با توجه به عکس دستکاری شده‌ای است که با نام کوین‌بول برای پخش یک شایعه مورد استفاده قرار گرفته است.

اخیراً به وسیله کاربران دریافتیم که گروه مشخصی به عمد، عکس‌های خبری با قالب مخصوص کوین‌بول را برای پخش شایعاتی درباره بایننس و کریگ رایت استفاده کرده‌اند که تبعات بدی به دنبال داشته است. بار دیگر به کاربرانمان یادآور می‌شویم که هر شایعه‌‌ای را باور و آن را پخش نکنند. به خاطر حمایت‌هایتان متشکریم.

در پی این شایعه بیت کوین اس‌وی تا مرز ۲۴۰ دلار افزایش پیدا کرد و در حال حاضر حدود ۲۲۶ دلار معامله می‌شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بایننس کوین (BNB)، توکن اختصاصی بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان یعنی بایننس، در ادامه اوج‌گیری و صعود شدید خود امروز…

قرار است که پاداش استخراج بلاک چین لایت کوین در ماه آگوست امسال، نصف شود. این عمل از پیش برنامه‌ریزی…

کوین‌بیس (Coinbase)، صرافی ارز دیجیتال آمریکایی در روز ۱۳ می (۲۳ اردیبهشت) در اطلاعیه‌ای که در صفحه توییتر خود منتشر…

کوین دسک در گزارشی مدعی شده است که روز چهارشنبه، ۲۹ می (۸ خرداد)، کلاهبرداران با انتشار اخبار جعلی درباره…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب