Scroll Top
پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

تثبیت قیمت بیت کوین در سطوح فعلی می‌تواند به ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بازار ارزهایی نظیر کاردانو، سولانا، پالیگان و کلیتن بینجامد.

به گزارش کوین تلگراف، شاخص PCE در ماه مه با افزایشی ۰.۵ درصدی همراه شد. این در حالی بود که طبق پیش‌بینی‌ها این رشد ۰.۶ درصد برآورد شده بود. از سوی دیگر، در مقایسه سالیانه این شاخص ۳.۴ درصد افزایش داشته است که از سال ۱۹۹۱ بی‌سابقه است.

در عین حال که فدرال رزرو تورم را گذرا و موقتی توصیف می‌کند، تحلیل‌گران بنک آو آمریکا (Bank of Amrica) دیدگاهی دیگر را مطرح می‌کنند. این بانک پیش‌بینی می‌کند که تورم در آمریکا همچنان بالا باقی خواهد ماند. بنک آو آمریکا معتقد است که طی ۲ تا ۴ سال آینده تورم در محدوده ۲ تا ۴ درصد باقی می‌ماند. طبق برآوردهای این بانک، فدرال رزرو در ۶ ماه آینده نرخ سود را بالا می‌برد و این مسئله احتمال سقوط بازار را بیشتر می‌کند.

اگر تورم همچنان بالا باقی بماند، سرمایه‌گذاران به احتمال زیاد تمرکزشان را روی بیت کوین نگه دارند تا به این ترتیب از سبدهای سرمایه‌گذاریشان محافظت کنند. گزارش کوین شیرز (CoinSahres) که هفته گذشته منتشر شد، نشان می‌دهد که محاسبه نرخ تورم در ۵ سال آینده دشوار است. در بخشی از این گزارش می‌خوانیم:

اضافه‌کردن بیت کوین و دیگر دارایی‌های نظیر حوزه املاک و انرژی به سبد سرمایه‌گذاری، اقدامی برای حفاظت از سبدهای سرمایه‌گذاری از دامنه ریسک تورمِ خارج از کنترل است.

با وجود ریسک کوتاه‌مدت، انتخاب ارزهای دیجیتال ممکن است فرصت‌های معاملاتی را برای افراد به ارمغان بیاورد. در طول فاز خرسی بازار، معامله‌گران بیش از آن که تمایل به برداشت سود در رالی‌های گسترده داشته باشند، سودهای خود را در بازه‌های مشخص از بازار خارج می‌کنند.

بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین روز شنبه از ۳۱,۰۰۰ دلار تا ۲۸,۰۰۰ دلار سقوط کرد، اما نشانه‌های مثبتی در بازار وجود دارد که نشان می‌دهد خریداران در کف قیمت اقدام به خرید می‌کنند. این موضوع نشان می‌دهد که خریداران تمایل دارند در سطوح پایین‌تر بیت کوین انباشت کنند.

نمودار قیمت بیت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خریداران حالا تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA20) در ۳۵,۱۴۸ دلار نگه دارند. در صورتی که در انجام این کار موفق شوند، نشان‌دهنده کاهش فشار فروش خواهد بود. واگرایی مثبت در شاخص قدرت نسبی (RSI) هم حاکی از احتمال رالی احیای قیمت است.

شکسته‌شدن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می‌تواند راه را برای رسیدن به مقاومت سنگین در ۴۰,۰۰۰ دلار تا ۴۲,۴۵۱ دلار باز کند. میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (SMA200) در ۴۳,۵۰۵ دلار با فاصله کمی از این ناحیه قرار دارد و احتمالاً عبور از این مقاومت برای خریداران دشوار خواهد بود.

این موضوع نشان می‌دهد که احتمالاً بین ۲۸,۰۰۰ تا ۴۲,۴۵۱ دلار شاهد تثبیت قیمت خواهیم بود. این تثبیت ممکن است چند روز طول بکشد. هر چه قیمت برای مدت بیشتر در این محدوده تثبیت شود، نوسانات بعدی شدیدتر خواهد بود. در صورتی که قیمت به زیر ۲۸,۰۰۰ دلار برسد و در آنجا تثبیت شود، اوضاع به نفع فروشندگان خواهد بود.

نمودار قیمت بیت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم ۴ ساعته، خریداران به‌دنبال ثبت کف بالاتر در ۳۰,۰۰۰ دلار هستند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای صاف شده است و شاخص قدرت نسبی در نزدیکی محدوده میانی قرار دارد که نشان می‌دهد فروشندگان در حال از دست دادن قدرت خود هستند.

اگر خریداران بتوانند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای حفظ کنند، احتمال جهش تا میانگین متحرک ساده ۲۰۰ دوره‌ای وجود دارد. شکسته‌شدن این مقاومت فشار خرید را افزایش می‌دهد و ممکن است باعث افزایش تا ۴۰,۵۲۷ دلار شود. اگر قیمت به زیر ۳۰,۰۰۰ دلار برسد، این دیدگاه صعودی اعتبار خود را از دست خواهد داد.

کاردانو (ADA)

قیمت کاردانو سه‌شنبه گذشته از حمایت ۱ دلاری احیا شد که نشان می‌دهد در این سطح شاهد انباشت هستیم. با این حال خریداران نتوانستند در روز‌های پنج‌شنبه و جمعه قیمت را تا بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱.۳۹ دلار برسانند؛ مسئله‌ای که نشان می‌دهد خریداران از این مقاومت دفاع می‌کنند.

نمودار قیمت کاردانو
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه آرام‌آرام نزولی می‌شود و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده منفی است که نشان می‌دهد فروشندگان دست بالاتری در بازار دارند. در صورتی که قیمت به زیر ۱ دلار برسد و در آنجا تثبیت شود، ممکن است شاهد بسته‌شدن موقعیت‌های خرید و حتی لیکوییدشدن آنها باشیم. این موضوع می‌تواند به کاهش تا ۰.۶۸ و ۰.۴ دلار منجر شود.

در طرف مقابل، اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، روند کوتاه‌مدت به نفع آنها تغییر خواهد کرد. در این صورت ۱.۶ دلار و پس از آن مقاومت پرقدرت ۱.۹۴ دلار مقاصد احتمالی قیمت کاردانو خواهد بود.

نمودار قیمت کاردانو
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین‌های متحرک در تایم فریم ۴ ساعته صاف شده‌اند و شاخص قدرت نسبی در محدوده میانی است که از کاهش فشار فروش حکایت دارد. در صورتی که خریداران قیمت را به بالای ۱.۴ دلار برسانند، بیانگر احتمال تشکیل کف کوتاه‌مدت خواهد بود. در این صورت می‌توان انتظار رسیدن به ۱.۶ و ۱.۸۸ دلار را داشت.

در طرف مقابل، اگر قیمت از سطوح فعلی یا ۱.۴ دلار، به زیر ۱.۲ دلار برسد، بیانگر نبود قدرت خرید در سطوح بالاتر است. در این صورت احتمال سقوط به حمایت کلیدی ۱ دلاری وجود دارد.

سولانا (SOL)

شادو بلند کندل روز سه‌شنبه قیمت سولانا نشان می‌دهد که معامله‌گران با قدرت از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه در ۲۰ دلار دفاع می‌کنند. با این حال، رالی احیا نتوانست قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳۳ دلار برساند که نشان می‌دهد فروشندگان در هر رالی اقدام به فروش می‌کنند.

نمودار قیمت سولانا
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خریداران در حال حاضر به‌دنبال آن هستند که کف قیمتی بالاتر در ۲۶.۶۵ دلار ثبت کنند. اگر آنها بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند و تثبیت کنند، ممکن است شاهد افزایش شتاب قیمت و رسیدن به بالای خط روند باشیم. در این سناریو هدف بعدی ۴۴ دلار است.

با این حال، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شیبی رو به پایین دارد و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده منفی است که نشان می‌دهد برنامه‌های فروشندگان با چیزی که انتظار می‌رود متفاوت است. احتمال می‌رود آنها سعی بر حفظ میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و کاهش قیمت به زیر ۲۶.۶۵ دلار داشته باشند. در صورتی که این مقاومت شکسته شود، احتمال کاهش تا ۲۱.۱ دلار وجود دارد.

احیای قوی قدرت از این ناحیه بیانگر آن خواهد بود که خریداران در کف قیمت اقدام به انباشت می‌کنند. در این صورت می‌توان انتظار تثبیت بین ۲۱.۱ تا ۴۴ دلار در روزهای آینده را داشت.

نمودار قیمت سولانا
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای در تایم فریم ۴ ساعته صاف شده است و شاخص قدرت نسبی در محدوده میانی قرار دارد که نشان می‌دهد بین خریداران و فروشندگان توازن برقرار است. این توازن ممکن است در صورت افزایش قیمت به بالای ۳۳ دلار و تثبیت آن بر هم بخورد. این مسئله ممکن است راه را برای جهش به خط روند نزولی و پس از آن ۴۲ دلار باز کند. در طرف مقابل، اگر قیمت از سطوح فعلی یا ۳۳ دلار سقوط کند، فروشندگان تلاش خواهند کرد تا آن را به زیر ۲۶.۶۵ دلار برسانند. در این صورت دست بالاتر از آنِ فروشندگان خواهد بود.

پالیگان (MATIC)

قیمت پالیگان در روزهای گذشته زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱.۲۹ دلار معامله شده است، اما خریداران اجازه کاهش تا کف ۲۳ مه (۲ خرداد) در ۰.۷۴ دلار را ندادند که نشانه‌ای مثبت است.

نمودار قیمت پالیگان
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگر خریداران بار دیگر تجدید قوا کنند و قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، نشان‌دهنده آن خواهد بود که احتمالاً فاز اصلاح به پایان رسیده است. در این صورت می‌توان گفت که قیمت پالیگان به ۱.۷۱ دلار جهش می‌کند. هدف بعدی در این حالت مقاومت روانی ۲ دلاری است.

با این حال، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شیبی رو به پایین دارد و شاخص قدرت نسبی در محدوده منفی است که نشان می‌دهد فروشندگان در بازار برتری دارند. اگر آنها بتوانند قیمت را به زیر ۰.۹۲ دلار برسانند، احتمال سقوط به ناحیه حمایتی بین ۰.۷۴ تا ۰.۶۸ دلار وجود دارد.

به احتمال زیاد خریداران از این ناحیه با قدرت دفاع می‌کنند. احیای قوی قیمت بیانگر انباشت در سطوح پایین‌تر است و در این صورت خریداران تلاش خواهند کرد قیمت پالیگان را به بالای خط روند نزولی بکشانند.

نمودار قیمت پالیگان
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم ۴ ساعته شاهد دفاع سنگین فروشندگان از خط روند نزولی هستیم. میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای شیبی رو به پایین دارد و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده منفی است که نشان می‌دهد فروشندگان دست بالاتری در بازار دارند. در صورتی که قیمت به زیر ۱ دلار برسد، احتمال سقوط تا ۰.۹۲ دلار وجود دارد.

در طرف مقابل، در صورت احیای قیمت از ۱ دلار، خریداران بار دیگر تلاش می‌کنند تا به بالای خط روند نزولی برسند. در صورت موفقیت آنها در انجام این کار، می‌توان گفت که خریداران بار دیگر به بازار برگشته‌اند. این احتمال وجود دارد که شتاب قیمت در بازار افزایش پیدا کند و قیمت بالای ۱.۲۵ تثبیت شود.

کلیتن (KLAY)

مدتی است که قیمت کلیتن زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱.۰۲ دلار معامله می‌شود، اما شاخص قدرت نسبی واگرایی مثبت را نشان می‌دهد؛ موضوعی که بیانگر کاهش کنترل فروشندگان در بازار است.

نمودار قیمت کلیتن
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در صورتی که قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد و در آنجا تثبیت شود، بیانگر آن است که احتمال تغییر روند وجود دارد. با این حال، فروشندگان به این سادگی‌ها قافله را به خریداران واگذار نمی‌کنند و سعی خواهند کرد این جهش را در محدوده ۱.۲۴ تا ۱.۲۹ دلار متوقف کنند.

در صورتی که قیمت از مقاومت پیش روی خود سقوط کند ولی به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نرسد، نشان‌دهنده آن است که خریداران به‌دنبال بازگشت قدرتمند به بازار هستند. شکسته‌شدن این ناحیه مقاومتی می‌تواند فشار خرید را بیشتر کند. در این صورت احتمال جهش تا میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه در ۱.۵۱ دلار وجود دارد.

شکسته‌شدن این میانگین متحرک و تثبیت قیمت بالای آن معنی است که روند نزولی در کوتاه‌مدت به اتمام رسیده است. در صورتی که قیمت به زیر ۰.۷۲ دلار سقوط کند این دیدگاه صعودی اعتبارش را از دست خواهد داد.

نمودار قیمت کلیتن
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم ۴ ساعته، قیمت کلیتن در داخل یک کانال نزولی در حال نوسان است. خریداران موفق به افزایش قیمت به بالای این کانال و میانگین متحرک ساده ۲۰۰ دوره‌ای شدند اما نتوانستند قیمت را تثبیت کنند.

در صورتی که خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای برسانند، احتمال تلاش دوباره برای عبور از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ دوره‌ای وجود دارد. در این صورت، ممکن است شاهد آغاز یک روند صعودی دیگر و رسیدن به ۱.۶۲ دلار باشیم.

در طرف مقابل، کاهش به زیر ۰.۸۶ ممکن است به سقوط تا ۰.۷۲ دلار منجر شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در نمودار روزانه توکن ریون (Ravencoin) به بیت کوین مشاهده می‌کنیم که قیمت این ارز دیجیتال درون یک کانال صعودی…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب