Scroll Top
پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

قیمت بیت کوین با فشار فروش قابل‌توجهی روبه‌رو است. این در حالی است که وضعیت قیمت برخی از آلت کوین‌ها نظیر ریپل، پولکادات، استلار و سولانا به‌نوعی است که احتمال از سر گیری روند صعودی آنها وجود دارد.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین مدتی است در تلاش برای عبور از ۵۰,۰۰۰ دلار است. این موضوع ممکن است باعث افزایش فروش از سوی سرمایه‌گذاران، برای سرمایه‌گذاری در بازار آلت کوین‌ها شده باشد. داده‌های گلاسنود نشان می‌دهد آدرس‌های نهنگ‌هایی که بیش از ۱,۰۰۰ واحد بیت کوین در اختیار دارند، از ۲,۱۰۰ آدرس در ماه فوریه (بهمن) به ۲,۵۰۰ آدرس رسیده است.

اگر سرمایه‌گذاران دانه‌درشت همچنان به فروش ارزهای خود ادامه دهند، احتمال دارد بیت کوین با اصلاح شدیدتری همراه شود و این اتفاق تا زمانی که سرمایه‌گذاران نهادی در سطوح پایین‌تر وارد شوند و اقدام به خرید کنند، ادامه خواهد داشت. مایکرواستراتژی هفته گذشته اعلام کرد که ۲۷۱ واحد دیگر بیت کوین خریده است. این در حالی است که دیگر سرمایه‌گذاران نهادی رویکردی متضاد اتخاذ کرده‌اند و منتظر ببینند بازار چه وضعیتی پیدا خواهد کرد.

آمیرتا آهوجا (Amirta Ahuja)، مدیر ارشد بخش مالی اسکوئر (Square)، در مصاحبه اخیر خود با فایننشال نیوزاسکوئر (Financial NewsSquare)، گفت شرکتش در زمان فعلی برنامه‌ای برای اضافه‌کردن بیت کوین به ذخیره‌های پیشین خود ندارد. طبق اعلام آهوجا، اسکوئر در اکتبر ۲۰۲۰ (آبان ۹۹) و فوریه ۲۰۲۱، چیزی در حدود ۸,۰۲۷ بیت کوین خریده است.

در صورتی که نهادهای دیگری هم به فکر فاصله‌گرفتن از بیت کوین باشند، این احتمال وجود دارد که شاهد عمیق‌ترشدن اصلاح قیمت باشیم. تام لی (Tom Lee)، از مدیران ارشد فانداسترت (Funstrat)، معتقد است که روند صعودی بیت کوین همچنان بستر لازم را در اختیار دارد. لی پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت کوین در پایا سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰,۰۰۰ دلار تا ۱۲۵,۰۰۰ دلار برسد.

در ادامه پنج ارز دیجیتالی را که در این هفته باید زیر نظر بگیرید زیر ذره‌بین برده‌ایم.

بیت کوین (BTC)

خریداران بار دیگر در کف قیمت خط گردنِ الگوی سر و شانه اقدام به خرید کردند، ولی شادو بلند کندل نشان از آن دارد که سرمایه‌گذاران در سطوح بالاتر، اقدام به برداشت سودهای خود می‌کنند. احساسات حاکم بر بازار به‌گونه‌ای است که سرمایه‌گذاران حالا به جای آنکه در کف خرید کنند، در جهش‌ها می‌فروشند.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

اگر فروشندگان موفق به کاهش قیمت و تثبیت آن زیر خط گردن شوند، الگوی سر و شانه کامل می‌شود. در این صورت، هدف قیمت ۳۱,۶۵۳ دلار خواهد بود. شیب رو به پایین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA20) در سطح ۵۳,۲۹۷ دلاری و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده‌ای زیر ۳۶ هم نشان‌دهنده آن است که فروشندگان دست بالاتر در بازار را در اختیار دارند.

این در حالی است که به نظر نمی‌رسد خریداران به این سادگی‌ها دست از تلاش بردارند. خریداران تلاش می‌کنند تا در نواحی حمایتی ۴۳,۰۰۰ دلار تا ۴۰,۰۰۰ دلار، اصلاح قیمت را کنترل کنند. در صورتی که این تلاش با شکست مواجه شود، احتمال سقوط شدیدتر وجود دارد.

در طرف مقابل، در صورتی که قیمت از ناحیه فعلی شروع به افزایش کند و به بالای ۵۱,۵۵۰ دلار برسد، احتمال دارد شاهد جهش به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باشیم. افزایش قیمت و بسته‌شدن آن بالای مقاومت ۶۰,۰۰۰ دلاری، حاکی از آن خواهد بود که خریداران بار دیگر وارد بازی شده‌اند.

نمودار قیمت بیت کوین

احیای قیمت از ۴۶,۴۳۵ آغاز و تا رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه تداوم داشت. این به آن معنا است که احساسات حاکم بر بازار منفی است و معامله‌گران در جهش‌ها به میانگین متحرک ۲۰ روزه، اقدام به فروش می‌کنند. در صورتی که فروشندگان قیمت را تا زیر خط گردن پایین بکشند، فشار فروش افزایش خواهد یافت.

با این حال، اگر خریداران بار دیگر از خط گردن دفاع کنند، قیمت بیت کوین ممکن است تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رشد کند. در این صورت، رالی قیمت تا ۵۱,۵۳۸ دلار افزایش خواهد یافت؛ ناحیه‌ای که با مقاومت سخت روبه‌رو است.

اگر قیمت از این مقاومت روندی نزولی را آغاز کند، احتمال تثبیت بین ۴۶,۰۰۰ دلار تا ۵۱,۵۰۰ دلار در طی چند روز آینده محتمل خواهد بود.

ریپل (XRP)

قیمت ریپل در حال حاضر در الگوی مثلث متقارن در نوسان است؛ این الگو عمدتاً یک الگوی تداوم روند است. در صورتی که خریداران بتوانند قیمت را تا بالای خط مقاومت مثلث بکشانند، ریپل می‌تواند بار دیگر ۱.۹۶ دلار را لمس کند. این سطح اوج قیمت ۵۲ هفته‌ای ریپل است.

نمودار قیمت ریپل
نمودار قیمت ریپل

جهش و عبور قیمت از ۱.۹۶ دلار می‌تواند پایه‌گذار یک جهش دیگر و رسیدن به ۲.۶۸ دلار باشد. شاخص قدرت نسبی در حال رسیدن به منطقه مثبت است، اما میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۱.۴۳ دلاری هنوز شیب روبه‌بالا نگرفته است؛ این یعنی فروشندگان به احتمال زیاد با قدرت از خط مقاومت دفاع می‌کنند.

اگر قیمت ریپل از خط مقاومت سقوط کند، ممکن است شاهد نوسان در یک دامنه ثابت برای چند روز باشیم. در صورتی که فروشندگان قیمت را کاهش دهند و در زیر الگوی مثلث تثبیت کنند، احتمال سقوط بیشتر و رسیدن تا ۰.۸۸ دلار وجود دارد.

نمودار قیمت ریپل
نمودار قیمت ریپل

در تایم فریم ۴ ساعته، قیمت تا میانگین‌های متحرک سقوط کرده است. اگر قیمت ریپل از این سطح روند احیای قدرتمندی را آغاز کند، نشان‌دهنده خرید در کف خواهد بود. خریداران پس از آن تلاش می‌کنند تا قیمت را بالای الگوی مثلث تثبیت کنند.

در صورتی که فروشندگان قیمت را تا پایین میانگین‌های متحرک کاهش دهند و آن را تثبیت کنند، ممکن است شاهد کاهش تا ۱.۳۵ دلار و پس از آن تا خط حمایت الگوی مثلث باشیم. شکستن این خط می‌تواند باعث قدرت بیشتر فروشندگان نسبت به خریداران باشد.

پولکادات (DOT)

قیمت پولکادات روز جمعه موفق شد تا با عبور از مقاومت ۴۴ دلاری، بالاتر از این سطح بسته شود. خریداران با حفظ شتاب قیمت موفق شدند قیمت پولکادات را در روز شنبه تا اوج ۴۹.۷۸ دلاری بالا ببرند، اما سطوح بالاتر همچنان خارج از دسترس آنها باقی ماند. برداشت معامله‌گران باعث شد تا قیمت تا زیر ۴۴ دلار پایین بیاید.

نمودار قیمت پولکادات
نمودار قیمت پولکادات

در صورتی که خریداران ضعف چندانی از خود در مقابل فروشندگان نشان دهند، ایم موضوع بیانگر خرید در کف خواهد بود. این احتمال وجود دارد که پولکادات یک بار دیگر برای عبور از مقاومت روانی ۵۰ دلاری تلاش کند.

در این صورت، قیمت پولکادات می‌تواند بستر را برای رسیدن به ۶۳.۶۸ دلار مهیا کند. شیب رو به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۳۹.۵۴ دلاری و شاخص قدرت نسبی در محدوده مثبت، نشان‌دهنده آن است که صعود ساده‌ترین گزینه پیش روی پولکادات است.

در طرف مقابل، اگر قیمت پایین‌تر از ۴۴ تثبیت شود، قیمت پولکادات ممکن است به سطح میانگین‌های متحرک سقوط کند. شکستن این حمایت هم ممکن است قیمت را تا ۳۲.۵ دلار پایین بیاورد.

نمودار قیمت پولکادات
نمودار قیمت پولکادات

تایم فریم ۴ ساعته نشان می‌دهد که فروشندگان قیمت را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه پایین آورده‌اند، اما خریداران همچنان به‌دنبال فتح دوباره این حمایت هستند. برای اینکه دست بالاتر بار دیگر در اختیار خریداران قرار گیرد، آنها باید قیمت را تا ۴۷ دلار افزایش دهند. در صورت موفقیت، تلاش برای فتح ۵۰ دلار، محتمل خواهد بود.

در سوی دیگر، اگر قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بالا نرود، نشان‌دهنده آن خواهد بود که حمایت چندانی از سوی خریداران وجود ندارد. در این صورت، ممکن است قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای (SMA50) پایین بیاید. میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای سیری مستقیم دارد و شاخص قدرت نسبی در نزدیکی ناحیه ۵۰ قرار دارد که بیانگر تعادل میان عرضه و تقاضا است.

استلار (XLM)

قیمت استلار در حال تلاش برای شروع یک روند صعودی تازه است. خریداران در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۰.۶۱ دلار اقدام به خرید در کف کردند و قیمت را تا ۰.۷۹ دلار که بیشترین قیمت ۵۲ هفته اخیر است، بالا بردند. با این حال، شادو بلند کندل نشان‌دهنده برداشت سود از سوی معامله‌گران است.

نمودار قیمت استلار
نمودار قیمت استلار

اگر خریداران قیمت را در بالای ۰.۷۳ دلار تثبیت کنند، قیمت استلار می‌تواند تا ۰.۸۵ دلار اوج بگیرد و پس از آن به ۱ دلار برسد. شیب رو به بالای میانگین‌های متحرک و شاخص قدرت نسبی در محدوده ۶۳، حاکی از آن است که خریداران دست بالاتری در بازار دارند.

در سمت دیگر، اگر قیمت پایین ۰.۷۳ دلار تثبیت شود، احتمال کاهش به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه وجود دارد. احیای قوی قیمت از این حمایت می‌تواند نشان‌دهنده آن باشد که احساسات حاکم بر بازار همچنان صعودی است. در این صورت، خریداران بار دیگر تلاش می‌کنند تا روند صعودی را تداوم ببخشند.

این رویکرد صعودی در صورتی که قیمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را بشکند، باطل خواهد شد. در این حالت، معامله‌گران موقعیت‌های خود را به‌سرعت می‌بندند و تا زمانی که قیمت به کف نرسد، خریدی انجام نمی‌دهند. این موضوع می‌تواند باعث کاهش قیمت استلار تا میانگین متحرک ۵۰ روزه در ۰.۵۳ دلار شود.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
نمودار قیمت استلار

در تایم فریم ۴ ساعته، شاهد تشکیل الگوی سر و شانه وارونه هستیم. این الگوی صعودی هدف ۰.۹ دلار را نشان می‌دهد. شیب رو به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای و شاخص قدرت نسبی در محدوده مثبت، نشان‌دهنده آن است که قدرت خریداران در بازار بیشتر است.

در طول روندهای صعودی قوی، معمولاً اصلاحات جزئی هستند؛ به همین دلیل، اصلاح فعلی به احتمال زیاد در ۰.۷۲ دلار حمایت شود. احیای قوی قیمت در این محدوده می‌تواند احتمال تداوم روند صعودی را تقویت کند.

در صورتی که قیمت سقوط کند و پایین‌تر از خط گردن تثبیت شود، تحلیل بالا از درجه اعتبار ساقط خواهد بود. در این حالت، ممکن است تله گاوی گریبان خریداران را بگیرد و شاهد لیکوییدشدن موقعیت‌های خرید باشیم. پس از آن ممکن است قیمت استلار تا ۰.۵۵ دلار پایین بیاید.

سولانا (SOL)

قیمت سولانا در روزهای گذشته بین ۴۰ تا ۴۹.۹۹ دلار در حال نوسان بوده است. بازه کوچک تثبیت نشان‌دهنده آن است که معامله‌گران عجله‌ای برای برداشت سودهای خود ندارند و نشانه‌ای مثبت تلقی می‌شود.

نمودار قیمت سولانا
نمودار قیمت سولانا

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۴۲.۸۶ دلاری شیبی رو به بالا دارد و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده‌ای بالاتر از ۶۵ قرار دارد که نشان‌دهنده راه کم چالش سولانا به‌سمت بالا است.

در صورتی که خریداران قیمت را تا بالای سطح روانی ۵۰ دلار بکشانند، سولانا ممکن است روند صعودی خود را ادامه دهد. هدف بعد ۶۰ دلار خواهد بود و پس از آن می‌توان انتظار ۶۹ دلار را داشت.

در طرف دیگر، اگر قیمت موفق نشود بالای ۵۰ دلار تثبیت شود، ممکن است بار دیگر شاهد ورود به بازه تثبیت برای چند روز دیگر باشیم. این رویکرد صعودی در صورتی که قیمت سولانا به زیر ۴۰ دلار برسد، باطل خواهد شد.

نمودار قیمت سولانا
نمودار قیمت سولانا

تایم فریم ۴ ساعته نشان می‌دهد که خریداران قیمت را تا اوج ۵۲.۶۰ دلار بالا برده‌اند، ولی شادو بلند کندل بیانگر برداشت سود در سطوح بالاتر است. پس از این اتفاق، قیمت سولانا به زیر ۵۰ دلار برگشت و این احتمال وجود دارد که در ۴۶ دلار حمایت شود.

احیای قیمت از این سطح، ممکن است بیانگر آن باشد که خریداران در کف قیمت وارد بازار می‌شوند. خریداران پس از آن بار دیگر سعی خواهند کرد که روند صعودی را ادامه دهند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای در حال افزایش و شاخص قدرت نسبی در نزدیکی محدوده اشباع خرید قرار دارد که نشان‌دهنده برتری خریداران است.

در طرف دیگر، اگر فروشندگان قیمت را تا زیر ۴۶ دلار کاهش دهند، احتمال سقوط به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه وجود دارد. در این صورت می‌توان گفت که فشار فروش شدیدی در بالای ۵۰ دلار رخ خواهد که خود ممکن است باعث نوسانات در یک بازه ثابت در چند روز آینده شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در نمودار روزانه توکن ریون (Ravencoin) به بیت کوین مشاهده می‌کنیم که قیمت این ارز دیجیتال درون یک کانال صعودی…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب