Scroll Top
بررسی قیمت کاردانو؛ ۶۷ درصد سرمایه‌گذاران در ضررند

بررسی قیمت کاردانو؛ ۶۷ درصد سرمایه‌گذاران در ضررند

با کاهش قیمت کاردانو به سطح روانی یک دلاری، تعداد سرمایه‌گذارانی که احساس می‌کنند با نگهداری از این ارز دیجیتال با ضررهای غیرقابل جبرانی مواجه شده‌اند، در حال افزایش است.

به گزارش کوین تلگراف، کاردانو در بازار خرید و فروش، هفته‌ای نزولی را تجربه کرد. قیمت از روز دوشنبه تاکنون، ۱۱.۴ درصد کاهش یافته و همین امر سرمایه‌گذاران زیادی را از بازار این ارز دیجیتال رانده است. نکته دردناک‌تر آنکه قیمت کاردانو نسبت به بالاترین قیمت این ارز دیجیتال در تاریخ ۲ سپتامبر (۱۱ شهریور) که ۳.۰۹ دلار بود، ۶۴.۷ درصد کاهش یافته است.

همچنین بخوانید: وضعیت بازار: بررسی سطوح حمایت و مقاومت پیش‌ روی ارزهای دیجیتال

بر اساس شاخص ورودی/ خروجی پول (in/out of the money) وب‌سایت اینتودبلاک (IntoTheBlock)، بیش‌از دو سوم یا به‌طور دقیق‌تر ۶۷ درصد دارندگان کاردانو در ضررند. یک چهارم آنها در سود و ۹ درصد مابقی نیز در نقطه سربه‌سرند.

این شاخص، میانگین هزینه خرید این ارز دیجیتال را مشخص کرده و آن را با قیمت فعلی که در زمان نگارش این گزارش ۱.۰۹ دلار است، مقایسه می‌کند.

داده‌های این وب‌سایت حاکی از آن است که ۳.۴۱ میلیون آدرس کیف پول کاردانو در ضرر و فقط ۱.۲۵ میلیون آدرس در سود قرار دارند.

۶۷ درصد سرمایه‌گذاران کاردانو در ضررند
شاخص ورودی/ خروجی پول منبع :‌ IntoTheBlock

یک شاخص مرتبط دیگر مدت زمانی است که سرمایه‌گذاران یک ارز دیجیتال را نگه می‌دارند. اکثریت قریب به اتفاق یا به‌طور دقیق‌تر ۷۶ درصد دارندگان کاردانو، بین یک تا ۱۲ ماه این ارز دیجیتال را نگه‌ داشته‌اند. تنها ۱۱ درصد سرمایه‌گذاران بیش از یک سال است که سرمایه‌گذار کاردانو محسوب می‌شوند و همان‌ها هستند که فعلاً در سود به‌سر می‌برند.

از نظر تکنیکال نیز روند قیمت کاردانو، نزولی شده و هر لحظه امکان دارد که به سطح ۰.۸۰ دلار برگردد. این در واقع پایین‌ترین قیمت کاردانو در سال میلادی جدید است که قیمت این ارز دیجیتال در اواسط ماه مارس (اسفند) به این قیمت رسید. این امر می‌تواند سرمایه‌گذاران بیشتری را در ضرر فرو برده یا آنان را وادار سازد که با ضرر از این بازار خارج شوند.

این کاهش قیمت می‌تواند ناشی از برآورده‌نشدن انتظارات بالای اعضای این شبکه برای راه‌اندازی قراردادهای هوشمند باشد. از نظر تعداد برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps)،‌ کاردانو هنوز مثل زمینی بایر و خالی است. به گزارش دیفای لاما (DeFi Llama) تنها ده پروتکل امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) در شبکه در حال اجرا هستند که مجموعاً ارزش آنها حدود ۲۳۳ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

با این‌حال، چالرلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، یکی از بنیان‌گذاران کاردانو معتقد است که بسیاری از برنامه‌های غیرمتمرکز کاردانو منتظر راه‌اندازی هارد فورک واسیل (Vasil) در ماه ژوئن (خرداد) هستند. در نقشه راه ارتقای کاردانو، فاز باشو (Basho) بر توسعه مقیاس‌پذیری و قراردادهای هوشمند با فناوری جدید به نام هیدرا (Hydra) که توان عملیاتی شبکه را بیش‌ازپیش افزایش خواهد داد، متمرکز خواهد بود.

از نظر سایر ملاک‌های فاندامنتال، کاردانو نسبتاً موفق عمل کرده است. در اوایل امسال با راه‌اندازی صرافی غیرمتمرکز ساندی‌سواپ (SundaeSwap)، میزان تقاضای موجود در شبکه رکورد خود را شکست.

به گزارش سنتیمنت (Santiment)، در سال میلادی گذشته توسعه‌یافته‌ترین پروژه ارزهای دیجیتال در گیت‌هاب متعلق به کاردانو بوده است. اوراق توکن غیرمثلی (NFT) کاردانو نیز در این هفته رونمایی شد تا ابزار سرمایه‌گذاری دیگری برای جامعه کاربری کاردانو در دسترس باشد.

با این حال، تا زمانی که سرمایه‌گذاران بازار کاردانو، روی خوش به سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال نشان ندهند، اوضاع به همین منوال خواهد بود و حتی ممکن است فروش کاردانو افزایش نیز یافته و سرمایه‌گذاران بیشتری را متضرر کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در نمودار روزانه توکن ریون (Ravencoin) به بیت کوین مشاهده می‌کنیم که قیمت این ارز دیجیتال درون یک کانال صعودی…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب