Scroll Top
چرا افزایش قیمت اخیر بیت کوین با رشد‌های قبلی آن متفاوت است؟

چرا افزایش قیمت اخیر بیت کوین با رشد‌های قبلی آن متفاوت است؟

به نقل از بیت‌کوینیست، «بری سیلبرت» (Barry Silbert)، بنیان‌گذار و مدیرعامل گروه شرکت‌های «دیجیتال‌کارنسی» (Digital Currency) در مصاحبه‌ای که با «بلومبرگ» انجام داد، به بیان دلایل رشد مجدد قیمت بیت کوین پرداخت. وی در این مصاحبه در ارتباط با فاکتورهایی صحبت کرد که این افزایش قیمت را با دیگر نمونه‌های پیشین متمایز می‌کند. در ادامه با انتخاب همراه باشید تا به برخی از بهبودهای زیرساختی بیت کوین اشاره‌کنیم، تغییرات طرز تفکر سرمایه‌گذاران نسبت به طلا را زیر ذره‌بین ببریم و حول محور ورود مؤسسات مالی به بازار ارزهای دیجیتال صحبت کنیم.

بهبودهای زیرساختی بیت کوین

سیلبرت ابتدای صحبت‌های خود را با اشاره به این مسئله که افت قیمت بیت کوین بارها و بارها اتفاق افتاده و این ارز دوباره توانسته جای پای خود را محکم کند، شروع کرد. به عقیده وی فرق اساسی افزایش قیمت فعلی و حباب سال ۲۰۱۷، تغییر در زیرساخت‌های ساختاری بیت کوین است.

چرا افزایش قیمت اخیر بیت کوین با رشد‌های قبلی آن متفاوت است؟

بری سیلبرت

ظهور متولیان، نرم‌افزارهای تجاری و از همه مهم‌تر شکست بزرگ ICOها در سال ۲۰۱۸ ازجمله مهم‌ترین عواملی هستند که سیلبرت از آنها به‌عنوان ناجیان ارزهای دیجیتال یاد می‌کند.

وی همچنین این نکته را خاطرنشان کرد که در حال حاضر بیشتر مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال اطلاعات بیشتری را در این حوزه جمع‌آوری کرده‌اند و با آگاهی بیشتری در آن پا می‌گذارند.

تغییرات نسلی نگرش سرمایه‌گذاران نسبت به طلا

نسل‌های جوان‌تر در حالی این دنیا را تجربه می‌کنند که طلا استاندارد تعیین ارزش نیست و پول‌ها به‌صورت دیجیتال ردوبدل می‌شوند. نسلِ بعد از جنگ جهانی دوم پس از انفجار جمعیتی، ۶۸ تریلیون دلار از ثروت دنیا را در اختیار دارد و این میزان ثروت برخلاف نسل‌های گذشته در طلا سرمایه‌گذاری نخواهد شد.

چرا افزایش قیمت اخیر بیت کوین با رشد‌های قبلی آن متفاوت است؟

به عقیده سیلبرت، همه ثروت دنیا در بیت کوین وارد نخواهد شد اما این روند در حال تغییر است. هر چه بیشتر به جلو می‌رویم، ارزش طلا بالاتر می‌رود و جایگاه آن در حوزه الکترونیک پر رنگ‌تر و پر رنگ‌تر می‌شود. در حال حاضر خریداران اصلی طلا را بانک‌های مرکزی تشکیل می‌دهند و این مسئله با مقصود بیشتر سرمایه‌گذاران طلا در تضاد است.

حرکت شرکت‌های بزرگ برای سرمایه‌گذاری

سیلبرت در پایان به بیان عقیده خود مبنی بر اینکه افزایش قیمت فعلی بیت کوین با دیگر نمونه‌های مشابه، تفاوت دارد، می‌پردازد. چراکه این بار سرمایه مؤسسات مالی به سمت بازار سرازیر شده. وی برای اثبات نظر خود به سراغ داده‌هایی می‌رود که توسط شرکت سرمایه‌گذاری Grayscale منتشر شده‌اند.

چرا افزایش قیمت اخیر بیت کوین با رشد‌های قبلی آن متفاوت است؟

در چهار ماهه نسخه سال جاری که Grayscale رکوردهای خود را جابجا کرد، هفتاد درصد سرمایه‌های ورودی از جانب مؤسسات مالی سرمایه‌گذار بودند. از این مقدار، نود درصد آن در بخش Bitcoin-trust سرمایه‌گذاری شده‌اند. مسئله تنها میزان سرمایه‌های واردشده به این حوزه نیست، بلکه موضوع اصلی آگاهی از دارایی مناسب جهت سرمایه‌گذاری است.

از طرف دیگر ETF بیت کوین به موضوعی بسیار پر اهمیت‌تر از همیشه بدل شده و به عقیده بسیاری از متخصصین امر، ETF بیت کوین سال جاری میلادی پذیرفته خواهد شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازار ارزهای دیجیتال بین تریدرها و سرمایه‌گذاران بازارهای مالی به نوسان زیاد و پرخطر بودن شهرت دارد. این مسئله را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب