Scroll Top
پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

حرکات صعودی قیمت در نمودار آلت کوین‌هایی مانند اتریوم، بایننس کوین، پولکادات و ایاس، نشان از این دارد که جریان سرمایه ورودی به آلت کوین‌ها با توجه به نوسانات عرضی بیت کوین در زیر سطح ۶۰,۰۰۰ دلار افزایش یافته است.

به گزارش کوین تلگراف، روندهای تاریخی قیمت برای معامله‌گران به‌عنوان سنجشی برای ارزیابی احتمالات آینده عمل می‌کنند. ماه آوریل (تقریباً از اواسط اردیبهشت تا اواسط خرداد)، با توجه به ۸ مرتبه تثبیت (کلوز) ماهانه به‌صورت کندل‌های سبز و ثبت تنها دو مورد با بازده منفی، به‌عنوان بازه‌ای صعودی برای قیمت به‌حساب می‌آید.

دنی اسکات (Danny Scott)، مدیر عامل صرافی کوین‌کورنر اذعان داشته است که اگر بیت کوین به تقلید از گذشته، ثبت بازده میانگین ۵۰ درصدی خود را طی ده سال گذشته در این ماه تکرار کند، توانایی جهش تا ۸۱,۰۰۰ دلار را خواهد داشت. این امر شاید یکی از دلایلی باشد که ماینرها به‌جای فروش دارایی‌ها در سطوح فعلی، موقعیت‌های خود را در بازار حفظ کرده‌اند. لکس مسکوویسکی (Lex Moskoviski)، مدیر ارشد اطلاعات شرکت سرمایه‌گذاری مسکوویسکی نیز اخیراً به این امر تأکید داشته است که ماینرها در ۲ آوریل تعداد ۴,۳۸۰ بیت کوین و در ۳ آوریل ۴،۴۹۴ بیت کوین را به‌عنوان دارایی‌های تحت‌ اختیار خود انباشت کرده‌اند.

درعین‌حال که بیت کوین به‌عنوان رهبر بی‌چون‌وچرای بازار باقی مانده است، نکته مثبتی که وجود دارد این است که برخی از شرکت‌های بزرگ و تأثیرگذار، شروع به کشف فرصت‌های جدید در بخش‌های مختلف این حوزه کرده‌اند.

توبی لوتکه (Tobi Lutke)، مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیک شاپیفای، اظهار داشته است که این شرکت در حال بررسی راه‌های ادغام با امور مالی غیرمتمرکز (Defi) است. لوتکه در توییتی از جامعه دیفای در ارتباط با اینکه این شرکت چه نقشی در این حوزه می‌تواند ایفا کند، سؤال کرده است. اگر نتیجه به‌خصوص و رضایت‌بخشی از این تلاش حاصل شود، اکوسیستم کل حوزه ارزهای دیجیتال تقویت خواهد شد.

نمودار ۵ ارز دیجیتال برتر این هفته که در کوتاه‌مدت قابلیت ثبت عملکرد بهتری را نسبت به کلیت بازار دارند، بررسی می‌کنیم.

بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین طی چند روز گذشته و برای بار دیگر در شکست مقاومت روانی ۶۰,۰۰۰ دلاری خود ناموفق بوده است که این امر در نهایت موجب ذخیره سود معاملات به‌دست معامله‌گران کوتاه‌مدت شده است. این موضوع ریزش قیمت را طی روز گذشته تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۵۶,۵۱۸ دلار در پی داشت.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

تعدیل شیب میانگین‌های متحرک و موفق نبودن شاخص قدرت نسبی (RSI) در حرکت به بالای خط روند نزولی نشان از این دارد که فروشندگان با قدرت در حال دفاع از ناحیه مقاومتی ۶۰,۰۰۰ الی ۶۱,۸۲۵.۸۴ دلار هستند.

اگر گاوهای باز موفق به نفوذ قیمت به بالای این ناحیه مقاومتی شوند، گروهی از فروشندگان به تله خواهند افتاد که این امر می‌تواند به ریزش یک‌باره و کوتاه‌مدتی در قیمت منجر شود. با این حرکت مومنتوم صعودی قیمت تقویت خواهد شد و قیمت توانایی پرتاب تا سطح ۶۹,۵۴۰ دلار و در بالای آن تا ۷۹,۵۶۶ دلار را خواهد داشت.

در طرف مقابل اگر خریداران موفق به نقض مانع ۶۰,۰۰۰ دلاری نشوند، احتمال شکست قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش خواهد یافت. در چنین شرایطی ممکن است برای بار دیگر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۵۳,۷۷۱ دلار نیز دیده شود. نظارت بر این سطح مهم خواهد بود، زیرا شکست (بریک اوت) قیمت به زیر آن از تغییر روند کوتاه مدت قیمت هشدار می‌دهد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

نمودار چهارساعته قیمت از شکل‌گیری احتمالی الگوی سر و شانه معکوس هشدار می‌دهد که با بریک اوت به بالای مقاومت روانی ۶۰,۰۰۰ دلار فعال خواهد شد. هدف این الگو نیز در سطح ۶۹,۵۴۰ دلار قرار می‌گیرد.

به‌هرحال شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای به‌سمت پایین چرخیده است که نشان از تلاش خرس‌های بازار به‌منظور تثبیت برتری خود در بازار دارد. اگر قیمت پس از برخورد به میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره به‌سمت پایین چرخش کند، احتمال عمیق‌تر شدن اصلاح تا ۵۴,۷۰۰ دلار وجود خواهد داشت. شکست قیمت به زیر این سطح، مسیر ریزش آن را تا ۵۰,۴۶۰.۰۲ دلار باز خواهد گذاشت.

اتریوم (ETH)

نوسانات عرضی قیمت اتریوم در نهایت در ۲ آوریل به‌نفع خریداران خریداران خاتمه پیدا کرده است که به رشد قیمت تا سقف تاریخی جدید در ۲,۱۴۴.۵۹ دلار منجر شده است. به‌هرحال خریداران موفق به تثبیت قیمت در سطوح بالاتر نبوده‌اند و قیمت بار دیگر به زیر مقاومت بریک‌اوت‌شده ۲,۰۴۰.۷۷ دلار کشیده شده است.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خریداران در وضعیت فعلی در تلاش برای هدایت دوباره قیمت به بالای ناحیه مقاومتی ۲,۰۴۰.۷۷ الی ۲,۱۴۴.۵۹ دلار هستند که در صورت موفقیت به مومنتوم (شتاب حرکت قیمت) افزوده خواهد شد و قیمت توانایی رشد تا ۲,۶۱۸.۱۴ دلار را خواهد داشت.

شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت خود، بیان‌گر برتری خریداران در بازار است. به‌هرحال اگر قیمت از ناحیه مقاومتی بالاسر چرخش کرده و به زیر میانگین متحرک نمایی در ۱,۸۴۹ دلار برود، مومنتوم صعودی قیمت تضعیف خواهد شد. هرگونه شکست قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۱,۷۵۱ دلار، توانایی حفظ قیمت را در محدوده ۱,۲۸۹ الی ۲,۰۴۰.۷۷ دلار خواهد داشت.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

نمودار چهارساعته نشان از حمایت قیمت در میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره دارد. این امر نشان از این دارد که روند صعودی دست‌نخورده باقی مانده است. به‌هرحال خرس‌های بازار به‌راحتی تسلیم نخواهند شد و به‌منظور به‌ تأخیر انداختن روند صعودی در ناحیه مقاومتی ۲,۰۹۳.۴۵ الی ۲,۱۴۴.۵۹ دلار تلاش خواهند کرد.

در صورت موفقیت، احتمال ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره وجود خواهد داشت. شکست قیمت به زیر این سطح، اولین نشانه از غلبه عرضه بر تقاضا خواهد بود. در طرف مقابل اگر خریداران موفق به حفظ جهش قیمت شوند و قیمت را به بالای ناحیه مقاومت پرتاب کنند، ادامه روند صعودی قیمت محتمل خواهد بود.

بایننس کوین (BNB)

قیمت بایننس کوین در ۲ آوریل سقف تاریخی خود را شکانده است، اما خریداران موفق به حفظ آن در سطوح بالاتر نبوده و قیمت بار دیگر به زیر سطح ۳۴۸.۶۹ دلار بازگشته است. این امر نشان از این دارد که خرس‌های بازار برای به دام انداختن خریداران تلاش کرده‌اند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

به‌هرحال خریداران به قیمت اجازه ریزش دوباره به زیر حمایت ۳۱۵ دلار را نداده‌اند. این امر نشانه مثبتی خواهد بود، زیرا نشان‌دهنده این است که گاوهای بازار در هر ریزش موقعیت‌های خود را انباشت کرده و منتظر اصلاح عمیق‌تر قیمت نمانده‌اند.

اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای سقف تاریخی در ۳۵۶.۹۸ دلار شوند، احتمال آغاز موج بعدی صعودی تا ۴۰۰ دلار و در بالای آن تا ۴۳۰ دلار وجود خواهد داشت. شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی ناحیه اشباع خرید نشان از احتمال ادامه روند صعودی قیمت دارد.

در طرف مقابل اگر قیمت از سطوح فعلی یا مقاومت بالاسر چرخش کرده و به زیر سطح ۳۱۵ دلار حرکت کند، می‌توان گفت که مومنتوم صعودی قیمت در حال تضعیف است.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

نمودار چهارساعته قیمت نشان از دفاع پرقدرت فروشندگان از ناحیه مقاومتی ۳۴۸.۶۹ الی ۳۵۶.۹۸ دلار دارد. این گروه حتی موفق به پایین کشیدن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره بوده‌اند، اما حمایت ۳۱۵ دلار دست‌نخورده باقی مانده است.

خریداران بار دیگر به‌منظور هدایت قیمت به بالای سطح ۳۵۶.۹۸ دلار تلاش خواهند کرد. در چنین شرایطی احتمال افزایش مومنتوم صعودی قیمت وجود خواهد داشت.

در طرف مقابل اگر قیمت از ناحیه مقاومتی بالاسر به‌سمت پایین چرخش کرده اما در بالای حمایت ۳۱۵ دلار حفظ شود، می‌توان گفت قدرت روند صعودی حفظ شده است. با ریزش و تثبیت قیمت در زیر این حمایت، ممکن است فروشندگان در کوتاه مدت برتری در بازار با خرس‌ها باشد.

پولکادات (DOT)

قیمت پولکادات در ۲ آوریل به بالای خط روند نزولی خود حرکت کرده و طی روز معاملاتی بعد سقف تاریخی جدید خود را در ۴۶.۸۰ دلار به ثبت رسانده است. به‌هرحال سطوح بالاتر موجب ذخیره سود معاملات به‌دست معامله‌گران شده است. این امر را می‌توان از فتیله بلند شمع قیمت در تایم فریم روزانه مشاهده کرد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

فروشندگان با توجه به ورود خریداران در ریزش‌ها موفق به حفظ برتری خود در بازار نبوده‌اند. این امر موجب حرکت قیمت تا ۴۲.۲۸ دلار در روز گذشته شده است. شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به سمت بالا چرخیده و شاخص قدرت نسبی (RSI) به ناحیه اشباع خرید نفوذ کرده است. این امر نشان از کنترل گاوها در بازار دارد. اگر این گروه موفق به هدایت قیمت به بالای سطح ۴۶.۸۰ دلار شوند، احتمال ادامه روند صعودی قیمت با هدف ۵۳.۵۰ دلار وجود خواهد داشت.

این دیدگاه صعودی با چرخش قیمت به سمت پایین و شکست به زیر میانگین‌های متحرک منتفی خواهد شد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب میانگین‌های متحرک در تایم فریم چهارساعته صعودی بوده و شاخص قدرت نسبی (RSI) به ناحیه مثبت خود وارد شده است. این عوامل نشان از روند صعودی کوتاه مدت قیمت دارد. جهش پرقدرت آن از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره نشان از این دارد که جریان انباشت در ریزش‌ها همچنان به قوت خود باقی مانده است. این امر احتمال بریک اوت (شکست سطح) قیمت را به بالای سطح ۴۶.۸۰ دلار افزایش خواهد داد.

به‌هرحال اگر قیمت از سطوح فعلی چرخش کند و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را نقض کند، می‌توان گفت که عرضه از تقاضا پیشی گرفته است. چنین حرکتی توانایی پایین کشیدن قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) خواهد داشت.

ایاس (EOS)

قیمت ایاس در ۱ آوریل به بالای مقاومت بالاسر در ۵.۶۰ دلار رفته است و در روز معاملاتی بعد در بالای سطح ۶.۲۵ دلار بسته شده است. این مقاومت بالاترین سطح قیمت از ژوئن سال ۲۰۱۹ میلادی است. این امر می‌تواند بیان‌گر این امر مهم باشد که محبوبیت آلت کوین‌ها میان سرمایه‌گذاران در حال افزایش است.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خریداران طی ۳ آوریل قیمت را به زیر سطح بریک‌اوت‌شده ۵.۶۰ دلار برده‌اند، اما نکته مثبت در اینجا این است که خریداران به گروه مقابل اجازه تثبیت برتری خود را نداده‌ و قیمت را به بالای سطح ۵.۶۰ دلار برده‌اند.

اگر این گروه موفق به حفظ قیمت به‌مدت سه روز در بالای این سطح شوند، می‌توان گفت که روند صعودی جدید آغاز شده است. احتمال افزایش مومنتوم قیمت پس از حرکت ان به بالای سطح ۶.۵۰ دلار وجود خواهد داشت. در چنین شرایطی رشد قیمت تا سطح ۷.۶۴ دلار و در بالای آن تا ۸.۶۹ دلار وجود خواهد داشت.

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه صعودی شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت خود قرار گرفته است. این عوامل برتری خریداران را نشان می‌دهد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

نمودار چهارساعته بیان‌گر این است که فروشندگان با پایین آوردن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره و سطح ۵.۴۰ دلار، برای به تله انداختن خریداران در تلاش بوده‌اند. به‌هرحال گاوهای بازار تسلیم نشده‌اند و با قدرت از سطح ۵.۲۰ دلار حمایت کرده‌اند.

این امر نشان‌دهنده این است که خریداران در ریزش‌ها به بازار ورود می‌کنند. شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره به سمت بالا چرخیده و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت خود قرار گرفته است. این عوامل نیز برتری خریداران را بیان می‌کنند. در صورت تثبیت قیمت در بالای سطح ۵.۶۰ دلار، احتمال بریک اوت به بالای سطح ۶.۴۸ دلار افزایش خواهد یافت.

در طرف مقابل اگر قیمت چرخش کرده و به زیر سطح ۵.۲۰ دلار حرکت کند، می‌توان گفت که بریک اوت قیمت به بالای ۵.۶۰ دلار تله‌گاوی بوده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در نمودار روزانه توکن ریون (Ravencoin) به بیت کوین مشاهده می‌کنیم که قیمت این ارز دیجیتال درون یک کانال صعودی…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب