Scroll Top
پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

حرکت بعدی بیت کوین نقشی تعیین‌کننده در جهت روند این ارز دیجیتال در آینده خواهد داشت. در صورتی که خریداران در این حرکت موفق باشند، می‌توان انتظار جهش برای ارزهای دیجیتال دیگری نظیر اتریوم، کاردانو، سولانا و تتا را داشت.

وقتی که احساسات حاکم بر بازار نزولی باشد، حتی کوچکترین خبر منفی هم باعث فروش هیجانی معامله‌گران و کاهش بیشتر قیمت می‌شود. این دقیقاً همان اتفاقی است که پس از ایجاد محدودیت در شبکه اجتماعی چینی ویبو (Weibo) رخ داد. ویبو چندی پیش اعلام کرد که چند حساب مرتبط با ارزهای دیجیتال را مسدود کرده است.

گلدمن ساکس هم پیش‌تر اعلام کرد که یک میزگرد با حضور ۲۵ مدیر ارشد سرمایه‌گذاری برگزار کرده است. طبق اعلام این شرکت، بیت کوین کم‌طرفدارترین روش سرمایه‌گذاری میان این مدیران بوده است.

با اینکه ممکن است این اخبار در کوتاه‌مدت تأثیری منفی بر قیمت داشته باشند، به نظر نمی‌رسد در روند بلندمدت بیت کوین مؤثر باشند. همزمان با اصلاح قیمت، این احتمال وجود دارد که سرمایه‌گذارن نهادی به سراغ بیت کوین بیایند و برای در امان ماندن از افزایش تورم در آمریکا، کیف پول‌های خود را پر کنند.

در این میان، معامله‌گران به کاهش قیمت فعلی بیت کوین به‌عنوان یک فرصت خرید برای بلندمدت نگاه می‌کنند.

بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین روز پنجشنبه از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA20) در سطح ۳۹,۱۲۷ دلاری سقوط کرد. این سقوط در نزدیکی خط روند الگوی مثلث حمایت شد. حمایت‌شدن قیمت نشان می‌دهد که خریداران در کف قیمت اقدام به خرید می‌کنند و فروشندگان در رالی‌ها، ارزهای خود را می‌فروشند.

نمودار قیمت بیت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

احتمالاً پس از خروج قیمت از مثلث، شاهد نوسانات در راستای روند بعدی باشیم. در صورتی که خریداران بتوانند قیمت را بالای خط مقاومت تثبیت کنند، احتمال جهش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) در ۴۷,۱۹۸ دلار وجود دارد. پس از این سطح، نوبت به هدف الگو در ۵۲,۶۲۲ دلار می‌رسد.

در طرف مقابل، در صورتی که قیمت به زیر خط روند مثلث برسد، بیانگر آن خواهد بود که عرضه از تقاضا بیشتر است. این مسئله می‌تواند به سقوط قیمت به ناحیه‌ای بین ۳۰,۰۰۰ دلار تا ۲۸,۰۰۰ دلار منجر شود.

در صورت شکستن این ناحیه، می‌توان انتظار افزایش فشار فروش را داشت؛ چراکه معامله‌گرانی که اخیراً اقدام به خرید کرده‌اند در این ناحیه موقعیت‌های خود را می‌بندند. این حالت ممکن است قیمت را تا ۲۰,۰۰۰ دلار پایین بکشد.

نمودار قیمت بیت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم ۴ ساعته، میانگین‌های متحرک صاف شده‌اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده‌ای بین ۴۰ تا ۶۰ قرار دارد. این موضوع نشان می‌دهد که بین خریداران و فروشندگان توازن برقرار است.

این در حالی است که به نظر نمی‌رسد این بلاتکلیفی در روند قیمت چندان طول بکشد. به احتمال زیاد طی چند روز آینده الگوی مثلث شکسته شود. در صورتی که این شکست رو به بالا باشد و در این ناحیه تثبیت شود، بیانگر احتمال تشکیل الگوی بازگشت قیمت خواهد بود.

در طرف دیگر، اگر قیمت مثلث را رو به پایین بشکند و تثبیت شود، نشان‌دهنده آن خواهد بود که کاهش نوسانات فعلی موقتی بوده است و روند نزولی قدرتمند است. تعیین جهت شکستن مثلث دشوار است، از همین رو باید منتظر ماند و دید که چه بلایی سر قیمت خواهد آمد.

اتریوم (ETH)

قیمت اتریوم روز جمعه میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۲,۹۰۸ دلار سقوط کرد و بار دیگر وارد الگوی مثلث متقارن خود شد. این در حالی است که در این نوسانات، متحمل شکست آن‌چنان سختی نشدند؛ این موضوع در خریدهای قدرتمند در ۲,۵۵۰ مشهود است.

نمودار قیمت اتریوم
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در صورتی که خریداران قیمت را تا بالای خط مقاومت برسانند، احتمال تلاش دوباره برای عبور از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه وجود خواهد داشت. در صورتی که قیمت از این مقاومت جهش کند و بالای آن بسته شود، راه برای رسیدن تا فیبوناچی ۶۱.۸ درصدی در ۳,۳۶۲ دلار باز می‌شود.

در طرف مقابل، اگر قیمت بار دیگر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کند، نشان می‌دهد که فروشندگان با قدرت از این مقاومت دفاع می‌کنند. شکستن به زیر ۲,۵۵۰ دلار می‌تواند باعث کاهش تا خط حمایت مثلث شود. شکستن این حمایت اولین نشانه از کنترل خرس‌ها بر بازار است.

نمودار قیمت اتریوم
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم ۴ ساعته، شاهد تشکیل یک الگوی مثلث صعودی هستیم که در صورت بسته‌شدن قیمت بالای ۲,۹۰۶ دلار تکمیل می‌شود. در این صورت، احتمال صعود تا ۳,۶۰۰ دلار و پس از آن تا هدف ۴,۰۸۳ دلاری که هدف الگو است، وجود دارد.

در صورتی که قیمت اتریوم سقوط کند و تا زیر خط روند مثلث برسد، این دیدگاه صعودی باطل می‌شود. در صورت باطل‌شدن این پیش‌بینی، احتمالاً شاهد سقوط تا ۲,۲۰۰ دلار و پس از آن تا ۱,۷۲۸ دلار که یک حمایت کلیدی است، خواهیم بود.

کاردانو (ADA)

قیمت کاردانو در چند روز گذشته بین ۱ تا ۱.۹۴ دلار در نوسان بوده است. این ارز دیجیتال روز جمعه از مقاومت خود سقوط کرد تا میانگین‌های متحرک پایین آمد.

نمودار قیمت سولانا
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در حال حاضر خریداران تلاش می‌کنند تا از ناحیه حمایتی بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱.۶۶ دلار و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱.۵۵ دلار دفاع کنند. در صورتی که قیمت کاردانو از این ناحیه احیا شود، بیانگر آن خواهد بود که احساسات حاکم بر بازار به‌سمت صعودی‌شدن حرکت می‌کند و معامله‌گران در کف قیمت (در سطح میانگین‌های متحرک) خرید می‌کنند.

شکستن و بسته‌شدن قیمت در بالای ۱.۹۴ دلار نشان خواهد داد که خریداران کنترل بازار را در اختیار گرفته‌اند. اگر قیمت این ناحیه را حفظ کنند، احتمال تست دوباره اوج تاریخی در ۲.۴۷ دلار وجود دارد. شکستن این مقاومت بستر را برای یک روند صعودی دیگر آماده خواهد کرد.

در صورتی که قیمت کاردانو از این ناحیه سقوط کند و به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسد، این دیدگاه صعودی باطل می‌شود. در این صورت، فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به محدوده حمایتی ۱.۲۲ تا ۱.۳۳ دلار برسانند.

نمودار قیمت سولانا
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم ۴ ساعته، شاهد تشکیل یک الگوی مثلث صعودی هستیم که در صورت بسته‌شدن قیمت در بالای ۱.۹۴ دلار تکمیل می‌شود. در این حالت، هدف ۲.۸۸ دلار است. این در حالی است که به نظر نمی‌رسد این جهش مستقیم و سریع باشد؛ چراکه شاهد مقاومت بالایی روی نمودار در ناحیه ۲.۴۷ دلار هستیم.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای رفته‌رفته شیبی رو به پایین به خود گرفته است و شاخص قدرت نسبی کمی پایین‌تر از ناحیه میانی قرار دارد. این وضعیت نشان‌دهنده آن است که احتمال سقوط به خط روند مثلث وجود دارد. شکستن به زیر این حمایت، دیدگاه صعودی را باطل می‌کند و ممکن است سقوط تا ۱.۳۶ و پس از آن به ۱ دلار را در پی داشته باشد.

سولانا (SOL)

فروشندگان در تلاش هستند تا یک رالی احیا را در فیبوناچی ۶۱.۸ درصدی در ۴۳.۳۸ دلار آغاز کنند. این در حالی است که فروشندگان موفق نشدند قیمت سولانا را تا زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳۶.۳۹ دلار پایین بکشند؛ موضوعی که نشان‌دهنده مثبت‌شدن احساسات حاکم بر بازار است.

نمودار قیمت سولانا
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

روز جمعه، قیمت سولانا از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه احیا شد و تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۳۹.۴۲ دلار جهش کرد. این موضوع نشان می‌دهد که خریداران برای خرید منتظر کف‌های کمتر نمی‌مانند.

اگر خریداران بتوانند قیمت را تا ۴۳.۲۸ دلار بالا ببرند، می‌توان گفت که روند نزولی به پایان رسیده است. در این صورت، کاردانو می‌تواند تا فیبوناچی ۷۸.۶ درصدی در ۴۹.۹۷ دلار و پس از آن تا اوج تاریخی در ۵۸.۳۸ اوج بگیرد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شیبی رو به بالا دارد و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد دست بالاتر در اختیار خریداران است.

در صورتی که قیمت سقوط کند و به زیر خط روند برسد، این دیدگاه صعودی باطل می‌شود. در این حالت، احتمال سقوط به ۲۵.۵۸ دلار و پس از آن تا ۲۱ دلار وجود دارد.

نمودار قیمت سولانا
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم ۴ ساعته، میانگین‌های متحرک شیبی رو به بالا دارند و شاخص قدرت نسبی در محدوده مثبت قرار دارد که خبر از کامبک خریداران می‌دهد. در صورتی که خریداران بتوانند قیمت را به بالای ۴۳.۳۸ دلار برسانند، شتاب قیمت صعودی سولانا بیشتر می‌شود.

در طرف دیگر، اگر قیمت سقوط و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای عبور کند، بیانگر افزایش عرضه نسبت به تقاضا خواهد بود. این اتفاق می‌تواند به سقوط تا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای و سپس به خط روند منجر شود. شکستن خط روند بیانگر آن است که فروشندگان بار دیگر کنترل بازار را در اختیار گرفته‌اند.

تتا (THETA)

قیمت تتا در حال حاضر در یک کانال نزولی نوسان می‌کند. خریداران روزهای جمعه و شنبه تلاش کردند تا قیمت را به بالای خط مقاومت کانال برسانند، اما در این کار موفق نبودند. این موضوع نشان می‌دهد که فروشندگان با قدرت از این مقاومت دفاع می‌کنند.

نمودار قیمت تتا
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

این در حالی است که میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۸.۱۹ دلار رفته‌رفته شیبی رو به بالا گرفته است و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده مثبت قرار دارد. این مسئله نشان‌دهنده آن است که قدرت خریداران اندکی بیشتر از فروشندگان است. اگر قیمت تتا از میانگین متحرک ۲۰ روزه احیا شود، خریداران یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا کانال نزولی را بشکنند.

در صورت موفقیت آنها، می‌توان گفت که روند نزولی به اتمام رسیده است. در این صورت، احتمال آغاز روند صعودی تا ۱۳ دلار و پس از آن تا اوج تاریخی در ۱۵.۸۸ دلار وجود دارد. در این رویکرد صعودی در صورتی که فروشندگان قیمت را تا میانگین متحرک ۲۰ روزه پایین بکشند و زیر آن تثبیت کنند، باطل می‌شود. این اتفاق می‌تواند به کاهش تا ۶ دلار منجر شود.

نمودار قیمت تتا
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم ۴ ساعته، در دو نوبت شاهد سقوط قیمت بودیم. با این حال، فروشندگان نتوانستند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای بکشانند و در آنجا تثبیت کنند؛ این یعنی تقاضا در سطوح پایین‌تر وجود دارد.

اگر قیمت احیا شود، خریداران بار دیگر تلاش می‌کنند تا قیمت تتا را به بالای کانال برسانند. در صورت موفقیت، بستر برای یک روند صعودی دیگر مهیا می‌شود.

در طرف مقابل، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک ۲۰ دوره‌ای برسد، احتمال سقوط تا میانگین متحرک ۵۰ دوره‌ای وجود دارد. شکستن این حمایت می‌تواند آغازکننده یک اصلاح شدیدتر باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در نمودار روزانه توکن ریون (Ravencoin) به بیت کوین مشاهده می‌کنیم که قیمت این ارز دیجیتال درون یک کانال صعودی…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب