Scroll Top
بیت کوین مقاومت ۶۸۰۰ دلار را شکست/ نگاهی به وضعیت بیت کوین در شرایط حاضر

بیت کوین مقاومت ۶۸۰۰ دلار را شکست/ نگاهی به وضعیت بیت کوین در شرایط حاضر

ساعاتی پیش بیت کوین از مرز ۶,۸۰۰ دلار نیز عبور کرد و در برخی صرافی‌ها تا مرز نزدیک شدن به قیمت ۷ هزار دلار نیز پیش رفت. در حالیکه عده‌ای مجذوب حرکت قدرتمند بیت کوین شده‌اند، برای برخی دیگر این سوال به وجود آمده که چرا پادشاه ارزهای دیجیتال به این سرعت و با این قدرت در حال پیشروی است؟

حدود ۵ هفته‌ای می‌شود که بیت کوین در یک روند صعودی قدرتمند قرار گرفته است. از زمانی که این دارایی دیجیتال سطح مقاومت ۴,۲۰۰ دلار را به همراه میانگین متحرک ۲۰۰ روزه پشت سر گذاشت، تحلیلگران مطرحی مانند تام لی مدعی شدند که بازار صعودی بیت کوین آغاز شده است.

بیت کوین مقاومت 6800 دلار را شکست/ نگاهی به وضعیت بیت کوین در شرایط حاضر

عبور از مقاومت ۴۲۰۰ دلار

اما تحلیلگران بسیار اندکی انتظار داشتند که روند صعودی بیت کوین تا این اندازه سریع و خشن اتفاق بیافتد. بیت کوین در ۳۰ روز گذشته نزدیک ۴۰ درصد افزایش داشته است و مشخصه‌هایی از خاطرات سال ۲۰۱۷ را دوباره زنده کرده است.

در توییت اخیری از تحلیلگری به نام کریپتو‌گینز «CryptoGainz»، وی توضیح داد که نشانه‌هایی وجود دارند که بیت کوین در سطح فعلی متوقف نمی‌شود. اول از همه آنکه ارزش قراردادهای تسویه نشده در بیتمکس در رقم ۶۹۰ میلیون دلار قرار دارد و نرخ سرمایه‌گذاری در قراردادهای فروش استقراضی (Short) به منفی ۰.۰۹ درصد رسیده است.

هفته گذشته تحلیلگر دیگری توضیح داد که این اتفاق می‌تواند به یک جهش فروش استقراضی (Short Squeeze) منجر شود.

جهش فروش استقراضی زمانی اتفاق می‌افتد که تعداد قراردادهای فروش به شدت افزایش یافته و با افزایش جزئی قیمت، سرمایه‌گذاران با ترس از اینکه ضرر کنند، قراردادهای فروش استقراضی را فروخته و موقعیت خرید می‌گیرند.

تحلیلگر دیگری به نام ویلی وو اشاره کرد که اگر یک جهش فروش استقراضی در جریان باشد، قیمت‌ها منفجر می‌شوند و پیش از هرگونه اصلاح قیمتی، ارزش بیت کوین در مدت کوتاهی به شدت افزایش می‌یابد.

در این پدیده خارج شدن سرمایه‌گذاران با موقعیت فروش از قراردادهایشان برای خرید در قیمت بازار، باعث ایجاد یک فشار خرید آنی می‌شود.

بیت کوین مقاومت 6800 دلار را شکست/ نگاهی به وضعیت بیت کوین در شرایط حاضر

علاوه بر این، شکاف عرضه و تقاضا نیز بسیار فشرده شده است که به معنی آن است که هر فشاری برای خرید، می‌تواند قیمت را بالاتر هم ببرد. مهم تر از همه بیت کوین با از پیش رو برداشتن مقاومت‌ها در سطوح ۶۰۰۰ ، ۶۴۰۰ و نهایتا ۶۸۰۰ تا به اینجای کار، به همه نشان داده که خریداران در راس امور قرار گرفته‌اند.

هرچند شرایط بیت کوین برای رقم زدن بالاترین قیمت جدید در آینده نزدیک، ناممکن به نظر می‌رسد.

همانطور که تحلیلگری به نام PlanB نیز به آن اشاره کرد، بیت کوین در حال حاضر بالاتر از قیمت ارائه شده توسط مدل Stock to Flow معامله می‌شود که در بهبودهای اخیر بازار نزولی همواره به عنوان یک سطح مقاومت عمل کرده است.

در واقع بر اساس این مدل، قیمت واقعی بیت کوین در ۶۲۵۰ دلار قرار دارد، در حالی که بیت کوین هم‌اکنون بیش از ۷ درصد نسبت به این مقدار در حال معامله شدن است.

بیت کوین مقاومت 6800 دلار را شکست/ نگاهی به وضعیت بیت کوین در شرایط حاضر

تقریبا تمامی شاخص‌های تکنیکال بیانگر آن هستند که بیت کوین در کوتاه مدت بیش از حد ارزش‌گذاری شده است. همانطور که تحلیلگری به نام لوک مارتین نیز به این موضوع اشاره کرد، در ساعات آینده هر آن احتمال دارد قیمت بیت کوین با کاهش چشمگیری روبرو شود؛ مشابه اتفاقی که در ماه اکتبر سال گذشته در محدوده قیمتی ۶۷۰۰ دلار برای پادشاه ارزهای دیجیتال اتفاق افتاد و به نظر رسید که بیت کوین از روند نزولی خارج شده است.

تحلیلگر دیگری به نام فلیب فلیب با سطوح اصلاح فیبوناچی نشان داد که بیت کوین به بالاترین میزانی که می‌توانسته برسد، دست یافته است و در روزهای آینده باید در سطح نزدیک به ۶۵۰۰ دلار آرام گیرد.

به طور خلاصه، اگر به روندهای گذشته بیت کوین در این مواقع نگاهی بیاندازیم، بیت کوین می‌تواند در قیمت فعلی آرام گیرد. اما اگر شرایط در صرافی‌های بیتمکس و بیتفینکس که در آن‌ها معاملات مارجین امکان پذیر است به گونه دیگری اتفاق بیافتد، احتمال آنکه تمامی تحلیل‌ها اشتباه از آب درآیند، بسیار بالا خواهد بود.

مطالعه و دانش کافی لازمه ورود به مقوله سرمایه‌گذاری و بازارهای مالی است. پس چه بهتر که پیش از قدم گذاشتن در وادی ارزهای دیجیتال، ریسک‌ها و خطرات این بازار را بشناسیم و برای احتمالات روبرو آماده شویم.
منبع: newsbtc

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازار ارزهای دیجیتال بین تریدرها و سرمایه‌گذاران بازارهای مالی به نوسان زیاد و پرخطر بودن شهرت دارد. این مسئله را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب