Scroll Top
بیت کوین به بالاترین قیمت ۵ ماه اخیر رسید/ هدف بعدی کجاست؟

بیت کوین به بالاترین قیمت ۵ ماه اخیر رسید/ هدف بعدی کجاست؟

بیت کوین به بالاترین قیمت ۵ ماه اخیر خود دست یافته است و در حال حاضر در محدوده ۵,۷۵۰ دلار معامله می‌شود. شاخص‌های نمودار نیز از صعودی بودن آن در کوتاه و بلند‌مدت خبر می‌دهند.

پادشاه ارزهای دیجیتال روز جمعه و ساعاتی پیش با شکستن سطح مقاومت ۵۷۰۰ دلار، خود را به سطوح بالاتر رساند. این در حالی است که در برخی صرافی‌ها مانند بیت‌فینکس، قیمت بیت کوین به ۶,۱۰۰ دلار نیز رسید.

این حرکت آغاز شده از چند روز گذشته پس از برخورد با میانگین متحرک ساده ۳۰ روزه (SMA-30) و برخلاف اخبار منفی پیرامون تتر و صرافی بیت‌فینکس صورت پذیرفت.

همچنین با این حرکت صعودی، شکسته شدن میانگین متحرک نمایی ۲۱ ماهه که قبلا نقش حمایت را ایفا می‌کرد و سپس به مقاومتی در برابر افزایش قیمت تبدیل شده بود، نیز پس از سپری شدن ۶ ماه نوسان در زیر این شاخص تایید شد.

افزایش قیمت بیت کوین به محدوده ۵۷۰۰ دلار و بالاتر، باعث شد تا نشانه نزولی قدرتمندی که به واگرایی شاخص RSI و قیمت مربوط می‌شد و بر روی نمودار قیمتی روزانه آن شکل گرفته بود نیز نامعتبر شود. همانطور که در نمودار زیر نیز مشاهده می‌شود، احتمال افزایش قیمت تا ۶۰۰۰ دلار در روزهای آینده وجود دارد.

نمودار روزانه

بیت کوین به بالاترین قیمت 5 ماه اخیر رسید/ هدف بعدی کجاست؟

نمودار روزانه قیمت بیت کوین

همانطور که در تحلیل اشاره شد، SMA-30 روزه نقش خود را به عنوان یک حمایت قدرتمند به خوبی ایفا کرد و در برابر اصلاح‌ قیمتی که هفته‌ گذشته از ۵۶۰۰ به ۵۰۰۰ انجام شد، ایستاد.

موضوع مهمتر اینکه شاخص RSI با این صعود، خط روند نزولی را شکست و واگرایی نزولی که برای بیت کوین به وجود آمده بود را نامعتبر ساخت.

در چند مورد تاریخی، بیت کوین به دلیل وقوع واگرایی نزولی اصلاح‌های شدیدی را تجربه کرده بود، اما این بار داستان به شکل دیگری رقم خورد.

علاوه بر این شاخص جریان پول چایکین که برای محاسبه حجم جریان پول در بازه زمانی مشخصی استفاده می‌شود نیز از عدد ۰.۰۰۳۶ تا ۰.۱۲ در روزهای گذشته افزایش یافته است که تاییدی بر روند صعودی قیمت‌هاست.

در صورت بسته شدن کندل روزانه بر روی بالاترین قیمت دست یافته اخیر ماه آوریل یعنی ۵۶۲۷ دلار، باید منتظر حرکت صعودی تا مرز ۶ هزار دلار باشیم.

از طرفی بیت کوین می‌تواند در عبور از قیمت ۵۷۸۰ و ۵۸۸۰ دلار که کف قیمت ماه‌های ژوئن و آگوست ۲۰۱۸ است، با مشکل مواجه شود.

نمودار هفتگی

بیت کوین به بالاترین قیمت 5 ماه اخیر رسید/ هدف بعدی کجاست؟

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین

بیت کوین میانگین متحرک ساده ۵۰ هفتگی را که بارها سد عبور آن شده بود را شکست. برای تایید این شکست، کندل هفتگی در صبح روز دوشنبه باید در قیمتی بالاتر از این شاخص که هم‌اکنون در ۵۴۱۸ دلار قرار دارد، بسته شود.

در صورتی که تعداد فروشندگان افزایش یابد و خریداران از عهده آن‌ها برنیایند، باید منتظر اصلاح قیمت تا سطح ۵۰۰۰ دلار باشیم.

جمع‌بندی دیدگاه‌ها

براساس این تحلیل تکنیکال، بیت کوین به بالاترین قیمت ۵ ماه و نیم گذشته رسیده است و هم‌اکنون در محدوده ۵۷۵۰ دلار در حال نوسان است. با حمایت شدن قیمت در میانگین متحرک ساده ۳۰ روزه و شکستن مقاومت میانگین متحرک نمایی ۲۱ ماهه، دیدگاه صعودی به نزولی برتری یافته است.

به نظر می‌رسد حرکت بیت کوین تا مقاومت روانی ۶ هزار دلار ادامه پیدا کند.

بسته شدن قیمت زیر میانگین متحرک ساده ۳۰ روزه که در حال حاضر در قیمت ۵۲۲۱ قرار دارد، می‌تواند دیدگاه صعودی کوتاه‌مدت را نامعتبر سازد.

عدم موفقیت در بسته شدن کندل هفتگی در صبح دوشنبه بر روی میانگین متحرک ۵۰ هفتگی، می‌تواند موجب اصلاح قیمت تا ۵۰۰۰ دلار شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازار ارزهای دیجیتال بین تریدرها و سرمایه‌گذاران بازارهای مالی به نوسان زیاد و پرخطر بودن شهرت دارد. این مسئله را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب