Scroll Top
قیمت بیت کوین پس از نصف شدن پاداش به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند

قیمت بیت کوین پس از نصف شدن پاداش به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند

نصف شدن بعدی پاداش استخراج (Halving) در تاریخ ۲۰ می ۲۰۲۰ به‌وقع می‌پیوندد. بعد از این اتفاق تعداد بیت کوین‌هایی که توسط استخراج‌کننده‌ها به ازای ساخت بلاک تولید می‌شود کاهش می‌یابد. این یک مکانیسم است که تعداد بیت کوین‌های موجود در چرخه، در زمانی مشخص کنترل می‌شود. کارشناسان در حیطه‌های مختلف دنیای ارزهای دیجیتال این موضوع را بررسی کرده‌اند.

نصف شدن بعدی پاداش در سال ۲۰۲۰ و جهش قیمت

براساس گفته‌ی مدیر سرمایه‌گذاری آتلانتا دیجیتال، بعد از نصف شدن پاداش، تعداد بیت کوین دریافتی به‌ازای ساخت بلاک برای ماینر‌ها نصف می‌شود. اگر تاریخ گواهی برای ما باشد، این امر می‌تواند موجب حرکت می‌تواند موجب آغاز حرکت گاو‌ها (بازار صعودی) شود. الیستر میلن مدیر این شرکت معتقد است بعد از نصف شدن پاداش استخراج، جهش قیمت برای پرچم‌دار بازار ارزهای دیجیتال آغاز می‌شود. به‌عبارت دیگر:

فقط ۱۵ ماه یا ۴۵۰ روز تا نصف شدن بعدی مانده‌است…هیچ‌کس نمی‌تواند تا آن زمان صبر کند، از الان برای ۱۲ ماه آتی قیمت‌گذاری می‌شود.

میلن تنها فردی نیست که چنین پیش‌بینی را دارد. مدیر گروه ارزهای دیجیتال، بری سیلبرت گفته است که خیلی از سرمایه‌گذاران خرد ارزهای دیجیتال نمی‌دانند که نصف شدن پاداش منجر به بالا رفتن قیمت خواهد شد. وی گفته‌است که چندین ماه درمورد این موضوع از سرمایه‌گذاران پرس‌جو داشته است و درحال حاضر سرمایه‌گذاران هیچ سرنخی از این موضوع ندارند. او می‌گوید:

حدس می‌زنم بیش‌ از نیمی از سرمایه‌گذارانی که من در این حیطه‌ می‌شناسم تا الان حتی واژه‌ی «نصف شدن» به گوششان نرسیده است و نمی‌دانند که این فرایند چگونه است. این حدس براساس پرسش من از مردم است.

در تاریخ ۱۰ ساله‌ی بیت کوین، بعد از مواجه شدن با نصف شدن پاداش، در آن ماه با افزایش قیمت بزرگی مواجه خواهد شد. بعضی از تحلیل‌گران شناخته‌شده معتقدند که بازار قبل از مواجه شدن با نصف شدن پاداش به‌ تدریج به سمت نزولی پیش‌ می‌رود. این تحلیل‌گران کف قیمت را ۱۰۰۰ دلار می‌دانند. به‌هر حال بعید است که بیت کوین ۷۰ درصد کاهش قیمت داشته باشد، با‌توجه به‌ این‌که تا نصف شدن پاداش بعدی مدت زیادی نمانده است.

بیت کوین‌های موجود در چرخه و بیت کوین‌های گمشده

قیمت بیت کوین پس از نصف شدن پاداش به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند

در هنگام رسیدن به نصف شدن پاداش قبلی، تعداد کل بیت کوین‌های استخراج شده تقریباً به تعداد کل بیت کوین‌ها نزدیک شده بود. به‌ هرحال این مورد [نصف شدن پاداش] متفاوت است. اتفاقاتی همچون ضعف مدیریتی بعضی از صرافی‌ها، گم شدن کلید خصوصی‌ها و آدرس‌های خاموش که این موارد با ارزش میلیون‌ها دلار برای همیشه در بلاک چین گم شده است. این امر باعث شده‌ است که عرضه‌ی بیت کوین را به‌طور مشخصی کاهش دهد. براساس کمپانی Chainalysis، فقط ۴ میلیون بیت کوین در سال ۲۰۱۷ گم شده است. این کپانی هنوز گزارش خود را برای سال منتشر نکرده است. وقتی که این گزارش منتشر شد کیم گراوئر تحلیل‌گر ارشد کمپانی، از این مقدار بیت کوین گم‌شده شگفت‌زده شد و نظرش را چنین بیان کرد:

در ابتدا وقتی که ما داده‌هایمان را در میان مردم منتشر کردیم، آن‌ها واکنش‌های متفاوتی داشتند. ولی مورد شگفت‌انگیزی که من متوجه شدم این بود که وقتی معنی «گم شدن» را باز می‌کنی واکنش‌ها بیشتر گیج‌کننده است.

باتوجه به نصف شدن پاداش در ازای ساخت بلاک، انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۰ عرضه‌ی بیت کوین به کمترین حد خود می‌رسد و به‌گفته‌ی CCN، قیمت بیت کوین به بالاترین حدی که تا به امروز شاهدش بودیم می‌رسد.

منبع:smartereum

 

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازار ارزهای دیجیتال بین تریدرها و سرمایه‌گذاران بازارهای مالی به نوسان زیاد و پرخطر بودن شهرت دارد. این مسئله را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب