Scroll Top
آینده قیمت بیت کوین در بلندمدت چیست؟/ ورود به فاز انباشت مجدد یا سقوط به ۱۷۰۰ دلار؟

آینده قیمت بیت کوین در بلندمدت چیست؟/ ورود به فاز انباشت مجدد یا سقوط به ۱۷۰۰ دلار؟

با دستیابی بیت کوین به قیمت ۸ هزار دلار و آرام گرفتن فعلی آن در محدوده ۷ هزار دلار، تحلیل‌گران سعی کردند پیش‌بینی خود را از آینده قیمت بیت کوین به صورت فرمول و نمودار درآورند.

سایت اتریوم‌وردنیوز در پستی به تحلیل اظهارات پر تور دمیستر (Per Tuur Demeester)، یکی از شرکای ادامنت کپیتال (Adamant Capital)، که به تازگی در رابطه با صنعت بیت کوین گزارش خوبی منتشر کرده است، پرداخت.

او اذعان داشت که بیت کوین در حال حرکت در فاز «انفجار» است و پس از اتمام این مرحله یک دوره «انباشت مجدد» انتظار این ارز دیجیتال را می‌کشد.

دمیستر نموداری را منتشر کرد که نشان می‌دهد، این ارز دیجیتال می‌تواند برای سال آتی ارزشی بین ۶,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار داشته باشد و پس از آنکه نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین اتفاق بیافتد، وارد فاز «بازار صعودی» خواهد شد.

براساس نظر این تحلیلگر قیمت بیت کوین در ۵ فاز مختلف «بازار صعودی»، «بازار نزولی»، «انباشت»، «انفجار» و «انباشت مجدد» حرکت می‌کند.

آینده قیمت بیت کوین در بلندمدت چیست؟/ ورود به فاز انباشت مجدد یا سقوط به 1700 دلار؟

چشم‌انداز و تاثیر نصف شدن پاداش استخراج بر قیمت بیت کوین

او تنها کسی نیست که به این اتفاق اشاره کرده است. بخش تجزیه و تحلیل بازار وب‌سایت کوین‌دسک، در گزارش‌های اخیر خود نشان داد که بیت کوین به بالای میانگین متحرک ۲۰ ماهه خود رسیده است؛ این اولین نشانه بازار صعودی در اواخر سال ۲۰۱۵ محسوب می‌شد.

آخرین باری که بیت کوین به بالای میانگین متحرک ۲۰ ماهه خود رسید، ماه‌ها انباشت اتفاق افتاده بود؛ در حالی‌که دارایی‌های دیجیتال در بازه قیمتی با محدوده نوسان کم، بدون این‌که اشاره به هدف خاصی در آینده داشته باشند، معامله می‌شدند.

آینده قیمت بیت کوین در بلندمدت چیست؟/ ورود به فاز انباشت مجدد یا سقوط به 1700 دلار؟

چرخه نصف شدن پاداش استخراج و افزایش قیمت بیت کوین، کوین‌دسک

در لبه سقوط؟

هیچ شکی در این نیست که روند نجومی افزایش قیمت بیت کوین طی چند ماه گذشته، معامله‌گران را شگفت‌زده کرده است. تقریبا هیچ کس انتظار نداشت که در اوایل سال ۲۰۱۹ ارزش این دارایی از مرز ۶,۰۰۰ دلار عبور کند، چه برسد به این‌که ۸,۰۰۰ دلار هم یک هدف قابل دسترس برای آن باشد.

با این‌ حال، هم‌اکنون به این محدوده دست‌یافته‌ایم؛ روی سطحی که شاید چند ماه پیش، رسیدن به آن یک رویای آرمان‌گرایانه محسوب می‌شد. برخی هم‌اکنون ادعا می‌کنند که الان زمان مناسبی برای آن است که طلای دیجیتال همان مسیر قبلی را طی کند.

آخرین باری که نمودار بیت کوین شبیه به الان بود، منجر به یک پولبک (Pullback) قوی شد. پولبک در واقع اصلاح قیمتی است که پس از شکستن خط روند برای آخرین بار آن را لمس می‌کند.

جاش راجر (Josh Roger) یکی از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال به تازگی خاطر نشان کرد که طی بهبود سال ۲۰۱۵ پس از بازار نزولی وحشتناک، که بسیار شبیه به سال ۲۰۱۸ بود، قیمت کف بیت کوین حدود ۲۰۰ دلار، قیمت فاز انباشت برای ماه‌ها حدود ۳۰۰ دلار بود و به صورت سهموی تا ۵۰۰ دلار نیز رسید. در نهایت هم یک پولبک ۴۰ درصدی پس از رسیدن به مرز قیمت ۵۰۰ دلار اتفاق افتاد.

علاوه بر این، سوپر گاپی (Super Guppy) سه روزه، یک شاخص روند بلند مدت کلیدی، سیگنال خرید (رنگ سبز) را تا زمانی که یک پولبک اتفاق نیافتاده باشد، نشان نمی‌داد.

آینده قیمت بیت کوین در بلندمدت چیست؟/ ورود به فاز انباشت مجدد یا سقوط به 1700 دلار؟

نمودار ۳ بعدی سوپر گاپی بیت کوین

اما این تنها می‌تواند آغاز یک بازار نزولی کوتاه مدت باشد. پیش‌تر نیز گزارشی مبنی بر این‌ منتشر شده بود که نشان می‌داد سه بار اخیری که نمودار هفتگی این دارایی دیجیتال رفتاری این‌چنینی از خود نشان داده، پس از آن با ریزش ۸۲، ۸۵ و ۸۳ درصدی مواجه شدیم.

در حقیقت آخرین دفعاتی که شاخص قدرت نسبی (RSI)، شاخص جریان پول (MFI) و نسبت تراکنش‌ها به ارزش شبکه (NVT)، همانند سطح فعلی بوده‌اند، ارزش بیت کوین به میزان قابل توجهی افت داشته است.

همان‌طور که در نمودار زیر نیز دیده می‌شود، زمانی که این سه شاخص همانند الان به سطح «اشباع خرید» رسیده باشند، یک ریزش شدید اتفاق می‌افتد.

آینده قیمت بیت کوین در بلندمدت چیست؟/ ورود به فاز انباشت مجدد یا سقوط به 1700 دلار؟

اگر در قیمت فعلی یک سقوط ۸۰ درصدی رخ دهد، قیمت بیت کوین به ۱,۷۰۰ دلار خواهد رسید.

چنین حرکتی، بیت کوین را از محدوده انباشت خارج می‌کند، حتی ممکن است فضای ارز دیجیتال را درون زمستانی هسته‌ای فرو برد، که با خروج گسترده سرمایه‌گذاران و پروژه‌ها همراه خواهد بود.

اما برخی مطمئن هستند از آن‌جایی که ذات و طبیعت بازار ارزهای دیجیتال این‌گونه است که درون یکی از چرخه‌های شدید صعودی و نزولی، پیشروی‌های سهموی و ریزش‌های ناامیدکننده قرار دارد، در نتیجه اقدامات و اتفاق‌های تاریخی قیمت نشان‌دهنده عملکرد آینده نمی‌تواند باشد.

به نظر شما آیا در آینده‌ای نزدیک با اصلاح ۸۰ درصدی قیمت بیت کوین مواجه خواهیم شد یا تا اواخر ماه جاری بیت کوین ۱۰,۰۰۰ دلاری را خواهیم دید؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازار ارزهای دیجیتال بین تریدرها و سرمایه‌گذاران بازارهای مالی به نوسان زیاد و پرخطر بودن شهرت دارد. این مسئله را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب