Scroll Top
پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

در صورتی که قیمت بیت کوین بتواند در بالای ۵۰,۰۰۰ دلار باقی بماند، ارزهای دیجیتال دیگر نظیر لایت کوین، فایل کوین، FTT و آیوتا فرصت جهش بیشتر را پیدا خواهند کرد.

به گزارش کوین تلگراف، در حال حاضر قیمت بیت کوین به‌دنبال تثبیت در بالای ۵۰,۵۰۰ دلار است. این در حالی است که قیمت اتریوم هم روز شنبه موفق شد تا به بالای ۴,۰۰۰ دلار برسد. پس از رسیدن اتر به این محدوده، سلطه آن بر بازار به ۲۰ درصد رسید. سلطه قیمت بیت کوین هم در بازه‌ای به زیر ۴۰ درصد سقوط کرد و در حال حاضر بار دیگر به بالای این سطح بازگشته است.

نوسانات روز گذشته بیت کوین سبب شد تا مایک مک‌گلون (Mike McGlone)، تحلیل‌گر ارشد بخش کالاهای بلومبرگ، بار دیگر بر رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰۰,۰۰۰ دلار تأکید کند. او در ادامه بار دیگر پیش‌بینی کرد که قیمت اتریوم هم به ۵,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

علاوه بر بیت کوین و اتریوم، حوزه توکن‌های غیرمثلی هم از ماه ژوییه رشد قابل‌توجهی را شاهد بوده و سرمایه‌گذاران بسیاری به‌سمت آن جذب شده‌اند. جردن فینست (Jordan Finneseth)، از نویسندگان وب‌سایت کوین تلگراف، معتقد است که کاهش اخیر در بحث حجم تراکنش‌ها و دلایل دیگر می‌تواند نشانه‌ای از ورود سرمایه به حوزه توکن‌های غیرمثلی باشد.

بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین روز جمعه توانست از سد ۵۰,۵۰۰ دلار عبور کند و به ۵۱,۰۰۰ دلار برسد. با این حال، شادو بلند کندل آن روز نشان می‌دهد که فشار خرید کافی در سطوح بالاتر وجود ندارد. روز شنبه هم شاهد شکل‌گیری الگوی دوجی روی نمودار بودیم که بیانگر آن است که معامله‌گران هنوز تصمیمی قطعی در مورد جهت حرکت بازار اتخاذ نکرده‌اند.

نمودار قیمت بیت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

واگرایی منفی در شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد که احتمال تضعیف شتاب صعودی قیمت وجود دارد. از طرف دیگر، میانگین‌های متحرک شیبی رو به بالا دارند و بر اساس این مسئله می‌توان گفت که راه صعود هموارتر از مسیر نزولی است.

در صورتی که خریداران قیمت بیت کوین را به بالای ۵۱,۰۰۰ دلار برسانند و در آنجا تثبیت کنند، می‌توان نسبت به تداوم روند صعودی امیدوار بود. در این صورت اولین مقصد ۵۵,۰۰۰ دلار است. اگر این مقاومت شکسته شود، هدف بعدی، رساندن قیمت به ۶۰,۰۰۰ دلار است.

در سوی دیگر، اگر قیمت از ناحیه مقاومتی بین ۵۰,۵۰۰ دلار تا ۵۱,۰۰۰ دلار سقوط کند، این احتمال وجود دارد که شاهد سقوط قیمت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA20) در ۴۷,۹۹۸ دلار باشیم.

این سطح یک حمایت پراهمیت به حساب می‌آید و شکستن آن و شکستن آن می‌تواند به نوسانات عرضیِ چندروزه بین ۴۶,۲۰۰ تا ۵۰,۵۰۰ دلار بینجامد. شکسته‌شدن ۴۶,۲۰۰ دلار و بسته‌شدن در زیر آن ممکن باعث رسیدن قیمت به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) در ۴۳,۲۹۱ دلار شود.

نمودار قیمت بیت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم چهار ساعته، قیمت بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای و مقاومت پیش روی بیت کوین در نوسان است. این دامنه نوسانات محدوده احتمالاً به‌زودی بشکند. در صورتی که خریداران قیمت را به بالای ۵۱,۰۰۰ دلار برسانند، احتمال افزایش شتاب صعودی وجود دارد که خود بیانگر تداوم روند صعودی است.

به‌علاوه، در صورتی که قیمت به زیر میانگین‌های متحرک برسد، نشان‌دهنده آن خواهد بود که فروشندگان با قدرت در حال دفاع از مقاومت پیش رو هستند. این اتفاق می‌تواند به سقوط تا ۴۶,۲۰۰ دلار ختم شود. احیای قیمت از این حمایت باعث نوسانات عرضی طی چند روز آینده خواهد شد. شکسته‌شدن این مقاومت اما، نشان خواهد داد که احتمالاً خریداران کنترل خود بر بازار را از دست داده‌اند.  

لایت کوین (LTC)

خریداران بازار لایت کوین به‌دنبال آن هستند که قیمت لایت کوین را به بالای مقاومت پیش رویش در ۲۲۵.۳ دلار برسانند. در صورت موفقیت آنها، الگوی راندینگ کامل می‌شود و می‌توان انتظار آغاز یک روند صعودی تازه را داشت.

نمودار قیمت لایت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شادو بلند کندل روز شنبه نشان می‌دهد که در مقاومت پیش روی لایت کوین فشار نزولی بالاست، اما خریداران تسلیم فروشندگان نشدند که خود نشانه‌ای مثبت است. در حال حاضر آنها بار دیگر به‌دنبال غلبه بر این مقاومت هستند.

اگر قیمت بالای ۲۲۵.۳ دلار باقی بماند، احتمال آغاز یک روند صعودی دیگر و حرکت به‌سمت ۳۰۰ دلار وجود دارد. هدف بعدی این الگو ۳۴۷.۳ دلار است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۸۴ دلار شیبی صعودی دارد و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده اشباع خرید است که بیانگر راه آسان‌تر صعود است.

این دیدگاه صعودی در صورتی که قیمت از سطح فعلی سقوط کند و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، باطل می‌شود.

نمودار قیمت لایت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم چهارساعته، فروشندگان تلاش کردند جلوی حرکت صعودی را در مقاومت ۲۲۵.۳ دلاری بگیرند، ولی خریداران تسلیم آنها نشدند؛ این موضوع بیانگر آن است که خریداران در کف‌های جزئی نیز اقدام به انباشت لایت کوین می‌کنند.

هر دو میانگین متحرک شیبی رو به بالا دارند و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده اشباع خرید است که از برتری خریداران حکایت دارد. شکسته‌شدن و بسته‌شدن قیمت در بالای ۲۲۵.۳ دلار راه را برای رالی تا ۲۵۰.۴ دلار باز می‌کند. در سوی دیگر، شکسته‌شدن میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای و بسته‌شدن قیمت در زیر آن، اولین نشانه از تضعیف بازار لایت کوین خواهد بود.

فایل کوین (FIL)

قیمت فایل کوین روز گذشته موفق شد مقاومت پیش رویش را پشت سر بگذارد. عبور از این مقاومت باعث شد تا الگوی راندینگ کف تکمیل شود که نشان‌دهنده آغاز احتمالی یک روند صعودی است. هدف این الگو ۱۵۶ دلار است.

نمودار قیمت فایل کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۷۹ دلار صعودی شده و شاخص قدرت نسبی هم از سطح ۸۱ عبور کرده است که بیانگر تغییر روند است. عموماً شکسته‌شدن الگوهای پراهمیت باعث رسیدن دوباره به نقطه آغاز جهش می‌شود. در این صورت می‌توان گفت که احتمال سقوط به ۹۸ دلار وجود دارد.

در صورتی که ۹۸ دلار به یک سطح حمایتی تبدیل شود، می‌توان انتظار تداوم روند صعودی را داشت. در سوی دیگر، اگر فروشندگان قیمت را در زیر ۹۸ دلار تثبیت کنند، نشان‌دهنده آن است که جهش اخیر تله گاوی بوده است؛ در این حالت احتمال سقوط به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه وجود دارد.

اگر قیمت فایل کوین از این سطح احیا شود، خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به مقاومت پیش رو برسانند و روند صعودی را از سر بگیرند. فروشندگان نیز به‌دنبال کاهش قیمت و رساندن آن به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می‌روند تا برتری خود را بر بازار تحمیل کنند.

نمودار قیمت فایل کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم چهار ساعته، شتاب صعودی حاکی از برتری خریداران است. شاخص قدرت نسبی هم به‌واسطه همین شتاب صعودی در محدوده اشباع خرید قرار دارد که نشان می‌دهد در آینده‌ای نزدیک می‌توان انتظار اصلاحی جزئی یا فاز تثبیت را داشت.

در صورتی که خریداران تسلیم نشوند، می‌توان گفت که معامله‌گران با پیش‌بینی این موضوع که در آینده شاهد افزایش قیمت فایل کوین خواهیم بود، اقدام به خارج‌کردن سودهای خود از بازار نمی‌کنند. این مسئله احتمال تداوم روند صعودی را بیشتر می‌کند.

با این حال، به نظر می‌رسد که فروشندگان نقشه دیگری در ذهن داشته باشند و سعی خواهند کرد قیمت را به زیر ۹۸ دلار برسانند و آنجا خریداران تهاجمی را گیر بیندازند.

اف‌تی‌ایکس (FTT)

قیمت اف‌تی‌ایکس توکن چهارشنبه گذشته موفق شد اوج تاریخی خود در ۶۳.۱۳ دلار را بشکند. یک روز بعد شاهد ثبت اوج تاریخی تازه در ۷۰.۷۲ دلار بودیم. ثبت اوج تاریخی تازه نشانه‌ای از قوت‌گرفتن بازار است ولی خریداران نتوانستند قیمت را در بالای نقطه آغاز جهش در ۶۳.۱۳ دلار تثبیت کنند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

می‌توان گفت که فروشندگان هنوز تسلیم نشده‌اند و به‌دنبال متوقف‌کردن جهش هستند. شاخص قدرت نسبی واگرایی منفی را نشان می‌دهد و این موضوع احتمال تضعیف شتاب صعودی را بیشتر می‌کند.

اگر خریداران قیمت را به زیر ۵۷.۹۳ دلار برسانند، اف‌تی‌ایکس ممکن است به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۵۳ دلار کاهش پیدا کند. احیای قوی قیمت در این نقطه نشان‌دهنده آن است که خریداران در کف اقدام به انباشت کرده‌اند. در این صورت خریداران به‌دنبال رساندن دوباره قیمت به بالای ناحیه مقاومتی ۶۳.۱۳ تا ۷۰.۷۲ دلار خواهند بود. در صورت موفقیت آنها، می‌توان به رالی تا ۸۴ دلار امیدوار بود.

در صورتی که قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این دیدگاه نزولی اعتبارش را از دست می‌دهد. در این صورت می‌توان گفت که جهش به بالای ۶۳.۱۳ دلار تله گاوی بوده است.

نمودار قیمت اف تی ایکس
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم ۴ ساعته، شاهد شکل‌گیری الگوی مثلث نزولی هستیم که با تثبیت قیمت زیر ۵۹ دلار تکمیل می‌شود. هدف این الگو ۴۷.۵ دلار است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای صاف شده است و شاخص قدرت نسبی هم اندکی بالاتر از خط میانی است؛ با تکیه بر این داده‌ها نمی‌توان به درک درستی از جهت حرکت قیمت این ارز دیجیتال رسید.

اگر خریداران بتوانند قیمت را در بالای خط روند نزولی تثبیت کنند، الگوی نزولی باطل می‌شود. در این صورت احتمال رالی به ۶۵ دلار و پس از آن به ۷۰.۷۲ دلار وجود دارد. بسته‌شدن قیمت بالای این سطح می‌تواند آغازکننده روند صعودی تازه‌ای باشد.

آیوتا (MIOTA)

قیمت آیوتا روز چهارشنبه توانست از ۰.۹۶ دلار جهش قدرتمندی را آغاز کند. این جهش باعث شد تا شاخص قدرت نسبی به بالای ۸۲ برسد. این اتفاق یعنی در کوتاه‌مدت جهش آیوتا بیش از اندازه زیاد بوده است.

نمودار قیمت آیوتا
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در حال حاضر سرمایه‌گذاران در حال برداشت سود از بازار آیوتا هستند و این احتمال وجود دارد که شاهد رسیدن به حمایت این ارز دیجیتال در فیبوناچی ۳۸.۲ درصدی در ۱.۶۴ دلار باشیم. احیای قدرتمند قیمت از این سطح بیانگر آن خواهد بود که خریداران در کف اقدام به خرید می‌کنند.

خریداران در این صورت به‌دنبال آن خواهند بود که یک بار دیگر بخت خود را برای رساندن قیمت به ۲.۰۸ دلار محک بزنند. در صورت موفقیت آنها، می‌توان انتظار افزایش شتاب صعودی و رسیدن به ۲.۴ را داشت. ۲.۶۷ دلار هدف بعدی قیمت خواهد بود.

به‌علاوه، اگر فروشندگان بتوانند قیمت آیوتا را در زیر ۱.۶۴ دلار تثبیت کنند، حرکت احتمالی بعدی در ناحیه‌ای بین فیبوناچی ۵۰ درصدی، ۱.۵۱ دلار و فیبوناچی ۶۱.۸ درصدی، ۱.۳۸ دلاری خواهد بود. اصلاح شدیدتر ممکن است آغاز روند صعودی بعدی را با تأخیر همراه کند.

نمودار قیمت آیوتا
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم چهارساعته، شادو بلند کندل در بالای مقاومت روانی ۲ دلار نشان می‌دهد که فروشندگان به‌دنبال دفاع از این سطح هستند. برداشت سود ممکن است باعث رسیدن قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای شود که به احتمال زیاد به‌عنوان یک حمایت قوی عمل می‌کند.

اگر آیوتا در میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای با قدرت حمایت شود، می‌توان گفت که احساسات حاکم بر بازار همچنان مثبت است و خریداران در هر کف قیمت اقدام به انباشت می‌کنند. در این صورت، خریداران تلاش خواهند کرد تا با رساندن قیمت به بالای ۲.۰۸ دلار، روند صعودی را از سر بگیرند.

شکسته‌شدن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و تثبیت در این سطح اولین نشانه از تضعیف خواهد بود. اگر این طور شود، راه برای کاهش بیشتر تا ۱.۵ دلار باز خواهد شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در نمودار روزانه توکن ریون (Ravencoin) به بیت کوین مشاهده می‌کنیم که قیمت این ارز دیجیتال درون یک کانال صعودی…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب