Scroll Top
قیمت بیت کوین در حال بازیابی است اما احتمال سقوط بیشتر وجود دارد

قیمت بیت کوین در حال بازیابی است اما احتمال سقوط بیشتر وجود دارد

پس از آنکه قیمت بیت کوین نتوانست سطح ۱۰,۰۰۰ دلاری خود را حفظ کند، با اصلاح قیمت همراه شد. با وجود اینکه بیت کوین روند اصلاح قیمت خود را آغاز کرده است، تحلیل‌گران نسبت به‌کاهش احتمالی قیمت هشدار می‌دهند.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، هفته گذشته قیمت بیت کوین موفق به شکستن قیمت ۱۰,۰۰۰ شد اما در حفظ آن ناکام ماند و به محدوده ۹,۹۸۹ دلار و پس از آن به ۹,۸۰۰ دلار سقوط کرد. در حال حاضر نیز هر واحد بیت کوین در حدود ۹,۴۵۶ دلار معامله می‌شود.

در حال حاضر قیمت بیت کوین با عبور از سطح اصلاحی ۲۳.۶ درصدی فیبوناچی که از سقوط قبلی (۹,۹۸۹ دلار به ۹۰۸۴ دلار) شکل گرفته بود، مقاومت‌های ۹,۵۰۰ دلار و ۹,۵۴۹ دلاری را پیش روی خود دارد. سطح اصلاحی ۵۰ درصدی نیز در حدود قیمت ۹,۵۳۷ دلار تشکیل شده است. مهم‌ترین مقاومت پیش روی بیت کوین نیز در ۹,۶۰۰ دلار است. این محدوده میانگین متحرک ساده در تایم فریم ۴‌ ساعته است.

نمودار قیمت بیت کوین و تحلیل
نمودار قیمت بیت کوین

از سوی دیگر، شاهد تشکیل یک خط روند نزولی در محدوده مقاومت ۹,۷۷۰ دلاری در تایم فریم ۴ ساعته هستیم. بیت کوین برای وارد شدن به محدوده صعودی، باید ابتدا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه و پس از آن خط روند را بشکند.

اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۹,۵۰۰ دلاری یا میانگین متحرک ۱۰۰ روزه (در بازه ۴ ساعته) را بشکند، تا سطح ۹,۴۰۰ دلاری پایین خواهد رفت.

اولین نقطه حمایت کلیدی ۹,۳۰۰ دلار است. پس از عبور از آن، رسیدن به ۹,۰۸۰ دلار محتمل خواهد بود. حمایت اصلی نیز در سطح ۹,۰۰۰ دلار ایجاد شده است و احتمالا خریداران اجازه شکسته شدن این سطح را نمی‌دهند.

وضعیت شاخص‌ها

  • مکدی (MACD) در تایم فریم ۴ ساعته به آرامی در حال حرکت به سمت منطقه صعودی است.
  • شاخص قدرت نسبی (RSI) در تایم فریم ۴ ساعته در حال حاضر بالاتر از سطح ۴۰ قرار دارد.
  • حمایت اصلی در ۹,۳۰۰ دلار است.
  • مقاومت اصلی در سطح ۹,۶۰۰ دلار است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازار ارزهای دیجیتال بین تریدرها و سرمایه‌گذاران بازارهای مالی به نوسان زیاد و پرخطر بودن شهرت دارد. این مسئله را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب