Scroll Top
تقاطع طلایی بیت کوین پس از ۳.۵ سال اتفاق افتاد!

تقاطع طلایی بیت کوین پس از ۳.۵ سال اتفاق افتاد!

نمودار قیمت بیت کوین سرانجام پس از گذشت ۳.۵ سال آنچه معامله‌گران انتظارش را می‌کشیدند، به آن‌ها نشان داد؛ یک تقاطع طلایی در تایم‌فریم هفتگی!

به نقل از کوین‌دسک، در نمودار هفتگی بیت کوین، میانگین متحرک با دوره ۵۰ بالاخره از روی MA-100 هفتگی عبور کرد تا پدیده‌ای که در دنیای تحلیلگرها از آن به عنوان تقاطع طلایی یاد می‌شود، اتفاق بیفتد. این اتفاق آخرین بار در ماه می (اردیبهشت) سال ۲۰۱۶ رخ داده بود.

تقاطع طلایی زمانی اتفاق می‌افتد که میانگین متحرک کوتاه‌مدت موفق به شکستن میانگین متحرک بلندمدت در جهت رو به بالا می‌شود. این اتفاق در هر تایم‌فریمی (اعم از روزانه،‌ هفتگی و ماهانه) می‌تواند رخ دهد و اعتبار آن در تایم‌فریم‌های بالاتر، بیشتر است.

با این حال گفتنی است که تقاطع میانگین‌های متحرک برگرفته از حرکت شاخص‌های پسرو یا دارای تاخیر است که قدرت پیشگویی روند آتی آن‌ها را محدود می‌کند. اگر چه در صورتی که جو کلی بازار همراستای این پدیده باشد، تقاطع طلایی می‌تواند آغازگر یک روند صعودی باشد.

نمودار هفتگی

نمودار هفتگی بیت کوین
نمودار هفتگی بیت کوین

همانطور که در نمودار هفتگی بیت کوین نیز مشخص است، بیت کوین در سال ۲۰۱۵ طی ۱۱ هفته بیش از ۱۵۰ درصد رشد کرد و از قیمت ۱۹۸ دلار خود را به ۵۰۲ دلار رساند. این حرکت با تثبیت چندماهه‌ی قیمت بیت کوین در ماه‌های آتی دنبال شد که بین محدوده ۳۶۰ تا ۴۷۰ دلار در جریان بود. وقوع تقاطع طلایی در آن زمان با جو مساعد بازار برای آغاز یک روند افزایش قیمت دیگر همراه شد.

الگوی تثبیت قیمت بیت کوین در آن زمان که کف‌های بالاتری را ساخته بود، در کنار تقاطع طلایی توانست رشد خوبی را پیش از هاوینگ بیت کوین در ماه جولای ۲۰۱۶ رقم بزند.

آخرین تقاطع طلایی حدود ۵ ماه قبل از هاوینگ بعدی بیت کوین اتفاق افتاده است. هرچند برخی کارشناسان معتقدند درباره هاوینگ بعدی بیت کوین بیش از حد صحبت شده بطوریکه تاثیر خود را بر روی قیمت گذاشته است.

از سوی دیگر بیت کوین بیش از ۵ ماه است که درون کانال نزولی به تله افتاده و این الگو با آنچه در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد متفاوت است. برای همین اتکا به تقاطع طلایی بدون در نظر گرفتن سایر عوامل می‌تواند معامله‌گران را به دردسر بیندازد.

در صورتی که بیت کوین بتواند خود را بر روی قیمت ۷,۸۷۰ دلار تثبیت کند، دیدگاه صعودی تقویت خواهد شد. در حال حاضر بیت کوین در بیت استمپ در نزدیکی ۷,۴۷۰ دلار خرید و فروش می‌شود.

نمودار روزانه و هفتگی

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

بیت کوین چهارم دسامبر خط روند نزولی میان‌مدت که پس از جهش ۳ هزار دلاری ایجاد شده بود را شکست اما موفق به جلب نظر خریداران نشد.

بسته شدن کندل روزانه بر روی سطح ۷,۸۷۰ دلار جهت نامعتبر ساختن روند نزولی و تایید بازگشت روند مورد نیاز است. این اتفاق می‌تواند رشد سریع بیت کوین تا محدوده ۸,۵۰۰ – ۸,۶۷۲ دلار را به همراه داشته باشد که در واقع سطح ۶۱.۸ درصد اصلاح فیبوناچی جهش اخیر نیز هست.

میانگین متحرک ۵ هفته ای بیت کوین
میانگین متحرک ۵ هفته ای بیت کوین

پس از عدم موفقیت در عبور از میانگین متحرک ۵ هفته‌ای، بیت کوین هم‌اکنون با خطر سقوط تا حمایت ۷,۰۸۷ دلار نیز مواجه است.

چشم‌انداز بیت کوین در نمودار هفتگی تنها در صورتی صعودی خواهد شد که کانال نزولی چند ماهه شکسته شود. در این صورت می‌توان انتظار ادامه یافتن روند آغاز شده از کف قیمت ۳,۲۰۰ دلار را داشت.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازار ارزهای دیجیتال بین تریدرها و سرمایه‌گذاران بازارهای مالی به نوسان زیاد و پرخطر بودن شهرت دارد. این مسئله را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب