Scroll Top
تحلیل قیمت بیت کوین؛ آماده‌ی جهش تا ۸,۰۰۰ دلار؟

تحلیل قیمت بیت کوین؛ آماده‌ی جهش تا ۸,۰۰۰ دلار؟

به گزارش وب سایت FXSTREET که منبع خبری برای رصد بازار جهانی (فارکس) به شمار می‌‌‎آید، خریداران بیت کوین بار دیگر در حال قدرت‌نمایی هستند.

بعد از رشد مختصر ۲ درصدی در روز شنبه، قیمت بیت کوین در ساعات نهایی بسته شدن کندل روزانه، موفق به رسیدن به سطح ۷,۵۰۰ دلاری شد. این حرکت در ادامه‌ی مومنتوم (اندازه‌ حرکت) روند صعودی از روز جمعه بود.

در زمان ویرایش این نوشته قیمت از سقف هفتگی خود در ۷,۴۹۱ دلار برگشته و در حال حاضر در حال معامله شدن در نزدیک سطح ۷,۴۵۰ دلاری است. بیت کوین نسبت به روز قبل و هفته‌ی گذشته به ترتیب رشد ۲ و ۱.۵ درصدی داشته است و در حال حاضر ارزش بازاری معادل ۱۳۶ میلیارد دلار دارد.

علیرغم تشدید منازعات و مسائل ژئوپولیتیکی (سیاست جغرافیایی) بین ایران و آمریکا در روز جمعه که منجر به افزایش نگرانی‌ها در سراسر بازارهای مالی شد، قیمت‌ها به طور خوشبینانه‌ای مثبت باقی مانده‌اند.

همانطور که در نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه در تصویر زیر مشاهده می‌شود، قیمت کانال نزولی تقریباً یک ماهه‌ی خود را شکانده است. قیمت همچنین برای اولین بار از ۱۵ نوامبر (۲۴ آبان)، به بالای میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه‌ی خود در ۷,۳۴۸ دلار رفته است.

خریداران در تلاش برای هدایت قیمت بیت کوین به سمت 8،000 دلار
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه و نحوه‌ی قرارگیری میانگین‌های متحرک ۲۱، ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه

با توجه به نگاه خریداران در این چرخش صعودی، انتظار دیده شدن میانگین متحرک ۱۰۰ روزه در سطح قیمتی ۷,۹۵۳ دلار وجود دارد. با شکست در بالای این میانگین متحرک، میزان علاقه به خرید بیت کوین افزایش می‌یابد و به دنبال آن درهای جدیدی به روی قیمت باز می‌شود و قیمت تا ۸,۸۲۰ دلار (بر حسب هدف الگوی نموداری) صعود خواهد کرد.

شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در بالای خط میانه‌ی محدوده‌ی خود قرار گرفته و هدف بالاتری در دامنه‌ی خود را نشانه گرفته است. از طرفی هرگونه اصلاح قیمتی توسط میانگین متحرک ۵۰ روزه که تبدیل به حمایت شده است، در ابتدا قفل می‌شود. در صورت عدم موفقیت در حمایت از این سطح نیز، قیمت تا میانگین متحرک ۲۱ روزه در ۷,۲۰۴ دلار ریزش خواهد کرد.

در کل، ادامه‌ی روند صعودی بیت کوین طی هفته‌های آینده با تفاسیر مذکور قانع‌کننده‌تر به نظر می‌رسد.

سطوح مهم و کلیدی قیمت بیت کوین

در عکس زیر، سطوح حمایت و مقاومت استاتیک و دینامیک کلیدی، روند میانگین‌های متحرک و تغییر قیمت روزانه بیت کوین را که در FXSTREET منتشر شده است، مشاهده می‌کنید.

خریداران در تلاش برای هدایت قیمت بیت کوین به سمت 8،000 دلار
قیمت‌های مورد انتظار برای بیت کوین در روندها و سطوح مختلف

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازار ارزهای دیجیتال بین تریدرها و سرمایه‌گذاران بازارهای مالی به نوسان زیاد و پرخطر بودن شهرت دارد. این مسئله را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب