Scroll Top
تحلیل قیمت بیت کوین؛ وضعیت شاخص نوار سختی حاکی از صعود احتمالی است

تحلیل قیمت بیت کوین؛ وضعیت شاخص نوار سختی حاکی از صعود احتمالی است

برای اولین بار از زمان آغاز روند صعودی فعلی، وضعیت شاخص تراکم نوار سختی، صعودی شده است و خبر از جهش احتمالی قیمت می‌دهد.

به گزارش نیوز‌بی‌تی‌سی، یک تحلیل‌گر توییتری با اشاره به شاخص تراکم نوار سختی، عنوان کرده است که این شاخص برای اولین بار از زمان آغاز روند صعودی، شروع به افزایش کرده است.

این شاخص با اندازه‌گیری میانگین‌های متحرک سختی بیت کوین محاسبه می‌شود. در محاسبه این شاخص، تخمین هش‌های استخراج بیت کوین هم ضروری است.

برای کمّی‌کردن اطلاعات به دست آمده، تراکم سختی بیت کوین از انحراف معیار نرمال‌سازی‌شده استفاده می‌کند. از نظر تاریخی، زمانی که ارقام به دست آمده بیشتر از قبل باشد، احتمال جهش قیمت وجود دارد. از سوی دیگر، با کاهش این میزان، قیمت هم ممکن است با کاهش همراه شود.

نمودار زیر وضعیت این شاخص را در ۱۰ سال گذشته بررسی می‌کند. با نگاهی به این نمودار می‌توان گفت که در گذشته نوسانات قیمت با نوسانات این شاخص مرتبط بوده است.

وضعیت شاخص تراکم سختی

طبق این نمودار، زمانی که شاخص به سطوح بسیار پایینی می‌رسد، بیت کوین هم به کف سهمی نزدیک می‌شود. از طرف دیگر، با افزایش این شاخص، قیمت هم سیری صعودی به خود می‌گیرد. نباید فراموش کرد که در حال حاضر این شاخص در حال افزایش است.

صد البته باید به یاد داشت که این شاخص سختی شبکه را در نظر می‌گیرد و سختی شبکه در حال حاضر به‌دلیل محدودیت‌های چین به‌شدت کاهش یافته است و شرایطی خاص دارد.

همزمان با مهاجرت ماینرها بیت کوین به نقاط مختلف جهان از جمله آمریکا، هش ریت شبکه هم رفته‌رفته در حال افزایش است. به عبارت دیگر، می‌توان انتظار داشت که به‌زودی شاهد بازگشت هش ریت به سطوح معمول باشیم.

در حال حاضر قیمت بیت کوین در محدوده ۳۱,۵۰۰ دلار معامله می‌شود و نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۰.۵ درصد نوسان داشته است. بیت کوین در هفته گذشته ۴ درصد و در طی ماه گذشته ۱۷ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

نمودار قیمت بیت کوین

از آنجا که هفته‌هاست شاهد نوسانات عرضی بیت کوین در بازه‌ای بین ۳۰,۰۰۰ تا ۴۰,۰۰۰ دلار هستیم، نمی‌توان با قطعیت گفت که جهت حرکت بعدی این ارز دیجیتال به چه سمتی خواهد بود.

در صورتی که تاریخ تکرار شود و قیمت بیت کوین همزمان با شاخص تراکم سختی افزایش پیدا کند، می‌توان گفت که انتظار می‌رود به‌زودی شاهد یک جهش باشیم. همان طور که پیش‌تر گفتیم شرایط فعلی خاص‌تر از هر زمان دیگری است و نمی‌توان تکیه چندانی به این شاخص داشت.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازار ارزهای دیجیتال بین تریدرها و سرمایه‌گذاران بازارهای مالی به نوسان زیاد و پرخطر بودن شهرت دارد. این مسئله را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب