Scroll Top
بیت کوین صعودی‌تر از همیشه؛‌ نقطه توقف بعدی چه قیمتی است؟

بیت کوین صعودی‌تر از همیشه؛‌ نقطه توقف بعدی چه قیمتی است؟

بیت کوین روز سه‌شنبه با شکستن یک مقاومت کلیدی، صعود قیمتی بزرگی را تجربه کرد. به این ترتیب مسیر برای تماس دوباره با قیمت ۹,۰۰۰ دلار هموارتر شد.

به گزارش کوین دسک، بیت کوین روز گذشته با رشد ۸.۷۴ درصدی، ۸۰۰ دلار بالاتر از دو روز قبل معامله شد. که این به معنی بزرگ‌ترین صعود در تایم‌فریم روزانه بعد از ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) است.

در آن روز (۲۴ آذر) بیت کوین از قیمت ۶,۴۲۸ که کمترین قیمتش در طول ۸ ماه بود، حرکتِ رو به بالای خود را شروع کرد و برای اولین بار از ۲۵ اکتبر (۳ آبان) به درصد سود دورقمی رسید. این حرکت بزرگ بعد از یک روند نزولی چند ماهه، نشانگر تغییر قریب‌الوقوع روند بود که با رشد قیمت بیت کوین در هفته اخیر تقویت شد.

روند صعودی با افزایش قیمت در روز سه‌شنبه شدت گرفته است، دیروز قیمت بیت کوین با عبور از ۸,۴۶۳ دلار، مقاومت قبلی را که در روز ۸ ژانویه (۱۸ دی) ایجاد شده بود شکست.

در نتیجه به زودی مقاومت بعدی که طبق میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در ۹,۱۰۰ دلار قرار دارد، وارد عمل خواهد شد.

در زمان نگارش این متن قیمت بیت کوین در حال نوسان در حدود ۸,۵۶۰ دلار است که نسبت به ۲۴ ساعت اخیر بیش از ۵ درصد سود را نشان می‌دهد.

قیمت‌ از اوجِ روز سه‌شنبه که ۸,۹۰۰ بود، اندکی پایین‌تر آمده است. اما نمودارهای تکنیکالی نشان می‌دهند این افت قیمت چیزی جز یک اصلاح قیمت مقطعی نیست.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه

قیمت پایانی بیت کوین در روز سه‌شنبه ۸,۴۶۳ دلار بود که نسبت به روز گذشته بیش از ۸ درصد رشد داشت. براساس داده‌های BitStamp، این صعود قیمت با بالاترین حجم خرید روزانه بیت کوین از ۲۵ نوامبر (۴ آذر) به بعد همراه شد.

حجم معاملات در صرافی‌های بزرگ مانند کوین‌بیس و بیتفینکس به شدت افزایش یافته است. این دو صرافی نیز در کنار BitStamp جزء «ده صرافی واقعی» هستند که حجم معاملات روزانه آن‌ها در «بیت‌وایز» (Bitwise) لیست می‌شود.

در نتیجه از آنجایی که هیچ نشانه‌ای از اشباع خرید در بازار وجود ندارد، ممکن است افزایش‌های بیشتری در راه باشد. شاخص قدرت نسبی (RSI) هنوز زیر ۷۰ است و وارد محدوده اشباع خرید نشده است.

علاوه بر این، با مثبت بودن شیب میانگین متحرک‌های ۵ و ۱۰ روزه، به نظر می‌رسد مومنتوم روند صعودی قدرتمند باشد.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم یک ساعته
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم یک ساعته

در ۶ ساعت منتهی به ۲۰:۳۰ به وقت ایران، با افت قیمت از ۸,۹۰۰ به ۸,۵۵۰ دلار، حجم معاملات بیت کوین پایین آمد. اما افت حجم معاملات ناشی از کاهش قیمت غالباً کوتاه‌مدت است.

شاخص RSI مطابق میل خریدارن بوده و از ۷۰ بالاتر نرفته است. در کل به نظر می‌رسد بیت کوین از مقاومت روانی ۹,۰۰۰ دلار عبور خواهد کرد و در میانگین متحرک ۲۰۰ روزه به ۹,۱۰۰ دلار خواهد رسید.

اگر مقاومت میانگین متحرک ۲۰۰ روزه تا پایان روز (۳:۳۰ بامداد به وقت ایران) شکسته شود، ممکن است مقاومت‌های کلیدی ۹,۴۰۰ و ۱۰,۳۵۰ دلار نیز تست شوند.

تحلیل‌گر محبوب، «جاش ریجر» (Josh Rager)، معتقد است شکست احتمالی مقاومت ۱۰,۳۵۰ دلاری باعث قدرتمندتر شدن روند صعودی در ماه‌های آینده خواهد شد.

توییت جاش ریجر از احتمال شکست مقاومت ۱۰,۳۵۰
توییت جاش ریجر از احتمال شکست مقاومت ۱۰,۳۵۰

قیمت بیت کوین در ماه اکتبر از ۱۰,۳۵۰ دلار به شدت افت کرد، بنابراین اگر حرکت صعودی قیمت بتواند این مقاومت را بکشند، توجهات زیادی برای خرید بیت کوین جلب خواهد شد.

اگر قیمت‌ها در زیر ۸,۱۰۵ دلار مورد پذیرش قرار بگیرند، ممکن است روند صعودی منقضی شود. اگر به پشتوانه حجم خریدهای بالا، قیمت بتواند از قیمت ۸,۴۶۳ دلاری که قبلاً مورد حمایت قرار گرفته بود پایین‌تر برود، ممکن است به قیمت ۸,۱۰۵ نیز برسد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازار ارزهای دیجیتال بین تریدرها و سرمایه‌گذاران بازارهای مالی به نوسان زیاد و پرخطر بودن شهرت دارد. این مسئله را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب